MARMARİS MANŞET

İLGİNÇ FARK

Metin CANGÖR

Yazarın şu ana kadar yazılmış 424 makalesi bulunuyor.

Sevgili okurlar Pandemi’nin başından beri her fırsatta burada yazdım, Türkiye’de 65+ yaş nesli diğer ülkelere kıyasla fevkalade az, ayrıca bunu ben söylemiyorum hemen hemen tüm Avrupalı Tıp Profesörleri konu açıldığında hemen
bunu söylüyor ve yanlış yapıldığını ama nerede olduğunu bilmediklerini söylüyorlar.
Tek bir örnek vereyim Türkiye ile aynı nüfusa sahip Almanya’da 65+ yaş nerede ise nüfusun %50 si. Bizde ise % 6. Çok büyük fark var. Bunun tek sebebi fazla çocuk doğurmak olmadığı, sağlığın da önemli rol oynadığı yine Alman Tıp hocaları tarafından Alman basınında açıklanmıştı.

Şimdi gelelim Pandemiye…Amerika Başkanı Biden ülkesine hitap ediyor ve her iki aşıyı olan maskeyi çıkarsın diyor…Biden bunu işkembesinden atmıyor, etrafında birçok Tıp Profesörleri var.
Bizde ise hocalar iki aşıyı olsanız bile aman maskeyi çıkartmayın diyor…Bu dedikodu değil tv’larda canlı görüyoruz. Tezatı görüyor musunuz? Hangisi doğru?
Herhalde Başkan Biden 300 Milyon Amerikalıya yalan söylemiyor. Görüldüğü gibi bu küçük görünen çok büyük fark hertarafta öne çıkıyor.

Şimdi cevap olsun diye çıkıp Çin aşısı başka, onu olan maske takmaya devam etmeli, derseniz o zaman DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) bugün, yarın Çin aşısını onaylamak üzre, hiç olmazsa bekleyin neticeyi görün.
Burası en önemli dönüm noktasıdır. Tıp bütün dünyada aynıdır, insan Amerika’da başka, Türkiye’de başka olmaz. O zaman hatayı yapan kim, Amerika mı, Türkiye mi? İşte bunu kabul edebilmek erdemdir…

Aynısının tıpkısı 65+ yaşları eve kapatırken yaşadık, bunu ne Amerika, ne Avrupa yapmadı tam tersine açık havaya çıkın diye heryerde reklam yaptılar. Yani çok daha açık söylemek gerekirse Pandemi yönetimi Türkiye’de ne Avrupa, ne de
Amerika gibi yapıldı ve şu anda bile yapılmıyor tam tersi yapılıyor. Anlaşılan Türkiye Tıp bilimini yeniden revise ediyor gibi bir durum var sanki… Hani eski bir söz var, “herkes gider Mersine, biz gideriz tersine”. Bu sözde durup dururken çıkmamış herhalde. Bugünkü teknoloji ve iletişim çağında bilhassa Tıp biliminde bu kadar fark olması gerçekten şaşılacak bir durumdur.

YAZARIN SON YAZILARI
İKİ KADİM DOST - 17 Haziran 2021
KÖR GALİP - 16 Haziran 2021
AMERİKA YOLUNDA - 13 Haziran 2021
SÜKUT İKRARDAN GELİR - 9 Haziran 2021
WEBCAM - 8 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!