MARMARİS MANŞET

İMAMOĞLU NE DEĞİŞTİRDİ?

Sevgili okurlar  ülkesinin geleceğinin çok iyi olmasını isteyen her yazar İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu yazılarında belirtmiştir.

Seçimler yapıldı, tekrarlandı ve CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu seçildi. Başta CHP olmakla birçok muhalefet parti üyeleri ve taraftarı çok sevindi. Hemen İmamoğlu’nu gelecek Cumhurbaşkanı adayı göstermeye başladılar.

Sayın İmamoğlu basınımız tarafından hemen öne çıkarıldı, çok uzun süredir seçim kazanamayan ihtiyar CHP ise arkasından öne doğru itilmeye başlandı.

Seçimlerden (5) ay geçti şovlar bitti ve halkın tamamını ilgilendiren ilk hareket geldi “su’ya zam”.

16 Milyon denilen İstanbul nüfusu bugün dahi Büyükşehir Belediyesinin el değiştirdiğini hissetmiş değildir. Kime sorarsanız sorun herkes sadece okuyorsa gazetelerden okuyor, tv lerden duyuyor.

Hissettikleri hiçbir şey yok…

Şimdi ilk hissedecekleri su’ya zam.

Büyükşehir Belediyeleri veya hükümetler seçimlerle el değiştirdiğinde toplumun hissedeceği yenilikler olmadığı sürece hiçbir şey değişmiş sayılmaz ve gelecek seçim başarıları tehlikeye girer. 

CHP yıllardır hep bu ve benzer nedenlerle seçim kaybetti…

Bunun en basit  örneği  devamlı olarak Antalya Büyükşehir’de yaşanmıştır.

Halbuki Sayın İmamoğlu ve CHP’li arkadaşlarının herşeyden önce  ilk ele alması gereken İstanbul trafiği olmalı idi. 16 Milyon İstanbullu’nun hergün işkence yaşadığı trafiğin park yerleri bulunarak bir nebze olsun rahatlatılması herkesin hissedeceği bir değişiklik ve iyileşme olurdu. 

İşte o zaman CHP ve İmamoğlu gerçekten öne çıkabilirdi.

Halkın işini kolaylaştırmak yerine, zam yaparak cebindeki parayı almakla gerekçeniz ne olursa olsun, başarı gelmez tam tersine şimdiye kadar olduğu gibi uzaklaşır…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!