MARMARİS MANŞET

İNCE, YIKMAYA DEĞİL KURTARMAYA

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 319 makalesi bulunuyor.

Muharrem İncenin yarım saat süren basın toplantısını izledim.

Dikkatimi çeken sözlerinden biri ben “yıkmaya değil kurtarmak için” yola çıkıyorum sözleri ve de “ben bir bölen olmam, olamam” diye su şişesiyle yaptığı benzetmeydi.

Bir önemli ve altının çizilmesi gereken sözleri ise seçimlerde kendisine oy veren, Kürt vatandaşlara ben açık yüreklilikle teşekkür ettim ama CHP bunu yapmadı, diyerek CHP ye sitemkâr bir eleştiri getirmesiydi.

Bana dikkat çeken başka bir ifadesi var mıydı diye sorarsanız, “sorsunlar delegelere Cumhurbaşkanı adayı kim olsun delegelere” diye ifadesi şantaj kokuyordu sanki.

Kim, kimi, kimden, neden, nasıl kurtarıyor?

Madem partiyi yıkmak gibi bir düşünce ve hareket yok, CHP’yi kimden kurtaracaksınız, hedefiniz Kemal Kılıçdaroğlu mudur? O zaman Genel kurulda neden aday olmadınız mücadelenizi niçin orada, yasal zeminlerde vermediniz veya düşündüğünüz hareketi, parti içinden başlatmadınız?

Evet, deneyimli ve tecrübeli bir siyasi yaşamınız var var ama bir partiyi genel başkandan kurtarmaksa niyetiniz, parti içi yolları varken neden bu kanaldan gitmiyorsunuz diye sorsalar cevabınız ne olurdu?

Madem bu kadar öz güvene sahipsiniz, neden gazetecilere soru sorma hakkını vermediniz birçok konunun aydınlatılmasına vesile olur diye düşünüyorum açıkçası.

“Bir bölen” olmam diyorsunuz, “bin günde memleket harekâtını başlatacağım” diyorsunuz, güzel de “birer su şişesiyle” bunu izah etmeye çalışıyorsunuz o da güzel, millet ittifakı şişesinde en az iki tane üzüm varsa diğer şişede de tek bir üzüm bulunuyorsa, bir bölen olunmazsa, nasıl bir avantaj olur diye düşünüyorsunuz?

CHP de parti içi demokrasisini vurgulamak için kim cumhurbaşkanı adayı olsun diye, delegelere başvurulmasını öneriyorsunuz güzel. Fevkalade bir düşünce ancak “Millet İttifakının” bir tek CHP den oluşmadığını da biliyorsunuz,  diğer Millet İttifakı partilerde birer aday çıkarır ve sizin dışınızda ortak bir aday üzerinde karar alırlarsa ne düşüneceksiniz?

Otuz bin oyu, yüzde elli artı bire çıkartmakta var üç bin oyda kalmakta var.

Siyasetin nasıl nankör olduğunu herkesten çok siz bilirsiniz Sn. İnce.

Benim bildiğim ise siyaset, kaygan zeminde güzel dans etme sanatı olmasına karşın kin ve nefreti hiç sevmez.

YAZARIN SON YAZILARI
SECİM PERDESİ ARALANDI - 10 Mayıs 2021
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!