MARMARİS MANŞET

İNSANLARIN SAĞLIKLI YAŞAM HAKKI ELİNDEN ALINMAMALI”

İNSANLARIN SAĞLIKLI YAŞAM HAKKI ELİNDEN ALINMAMALI”

Marmaris’in büyük bir bölümünü kapsayan 36 saatlik su kesintisinin ardından sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve gelen yoğun telefonların ardından AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen bir açıklama yaptı. “Bu açıklamayı yapmak esasında bizim görevimiz değildir. Fakat belediyelerimiz tarafından bir açıklama göremediğimiz için mağdur olan vatandaşları bilgilendirme kararı aldık.

Bilindiği üzere Aksaz bölgesi için TEİAŞ’dan başlayarak Datça yolu güzergâhında devam eden Aksaz’a kadar ilave yeraltı yüksek gerilim hattı çekilmektedir. İlgili çalışma Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmakta olup Bakanlık adına söylenenin aksine gerekli kazı izinleri tüm kurumlardan alınmış olup, işin içeriği, güzergâhı ve projeleri Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bildirilmiştir. Ayrıca işin başlangıcı öncesinde işi yapan Anadolu Elektrik AŞ tarafından tekrardan Marmaris Belediyesine, Muğla Büyük Şehir Belediyesi’ne ve Muski’ye de bilgi verilmiştir. ADM Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin ilgili çalışma ile bağlantısı yoktur.

Ayrıca tüm çalışmaların ana noktalarında gerek Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Belediyesi ve Muski’den, gerekse Telekom’dan gözlemci talep edilmiştir. Fakat maalesef bu konuda destek görülememiştir.

Ayrıca dün patlatılan ana boru hattı yerin 5 metre altında çıkmıştır ki bu derinlik çok az olmakla birlikte öngörülebilen bir derinlik değildir.

Suyun insan sağlığı ve temizliği için ne kadar önemli olduğunu düşünürsek, insanların sağlıklı yaşama hakkı bu şekilde keyfi hareketlerle elinden alınmamalıdır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!