MARMARİS MANŞET

İŞLETMELER “NEFES” ALACAK

İŞLETMELER “NEFES” ALACAK

 Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle turizm sektörünün ağır bir darbe almasının ardından, Marmaris Ticaret Odası, Oda bütçesini üye işletmelerinin kullanımına açarak TOBB Nefes Kredisine katkı sağladı. Önceki gün açıklanan TOBB Nefes Kredisi ile, Marmaris’te faaliyet gösteren Oda üyesi firmalar bir süre nefes alabilecekler

Marmaris Ticaret Odası (MTO) Başkanı S. Mutlu Ayhan, Denizbank Marmaris  Şube Müdürü Emin Deniz ile biraraya gelerek, TOBB Nefes Kredisi’nin başvuru sürecini ve detaylarını değerlendirdi. Başkan Ayhan: “Birlik Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tüm oda bütçelerini bütünleştirerek oluşturduğu havuza biz de Oda bütçemizi kaynak olarak gönderdik. Yaklaşık 1 aydır hazırlığı süren ve önceki gün açıklanan krediden dün itibariyle ilçemizde faaliyet gösteren üye işletmelerimiz yararlanabilecek” şeklinde konuştu.

BANKAMIZ HER ZAMAN KOBİLERİN YANINDA

Denizbank Marmaris Şube Müdürü Emin Deniz, TOBB Nefes Kredisi’nden bahsederken şunları kaydetti; “Olağanüstü günlerin yaşandığı bu dönemde ekonomimizin can damarı KOBİ’lerimiz, ülkemizin iyiliği ve insanımızın sağlığı için faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Gerek pandeminin, gerekse de bu sürecin ekonomik sonuçlarını en az hasarla atlatmak adına hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Dün olduğu gibi, Bugün de bu sorumluluk bilinci ile kobilerimizin yanındaki ve en yakınındaki dost olmak için Deniz Bank olarak bir kez daha kollarımızı sıvıyoruz.  Mevduat fiyatlamalarının yüzde 10 seviyelerinde olduğu böyle bir dönemde TOBB ve KGF desteği ile, yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı ve üst limiti ilçemiz için 50 bin TL olan desteği sağlayacağımız, “TOBB Nefes Kredisi”ni esnafımıza sunma imkânı sağlayan Genel Müdürümüz Sayın Hakan Ateş önderliğinde hızlıca Tüm yurtta esnafımızın taleplerini toplamaya başladık. Marmaris Ticaret Odası Başkanı Sayın Mutlu Ayhan ile birlikte tüm ekiplerimizle büyük bir iş birliği içerisinde çalışıyoruz. Bu bağlamda Deniz Bank olarak çalışma saatlerimiz de 09:00-17:00 olarak revize ettik. Krediyi gerçek ihtiyaç sahibi KOBİ’lerimize en hızlı süreçte aktarmak için var gücümüzle çalışacağız.”

6 AY GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

Ticaret Odası üyelerine özel hazırlanan TOBB Nefes Kredisi’nde geri ödeme kolaylığı da bulunuyor. 2021 yılı Ocak ayında geri ödemelerin başlayacağı krediden 3 milyon TL altında yıllık cirosu bulunan işletmeler faydalanabilecek. Salgın başladığı günden beri çeşitli kategorilerde kredi imkanları sunan bankalardan yararlanamayan küçük işletmeler, yıllık yüzde 7,5 faiz oranıyla 50 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecekler. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından hayata geçirilen kredinin Marmaris’te tüm sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere katkı sağlaması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!