MARMARİS MANŞET

İşletmelere sicil kaydı uyarısı

İşletmelere sicil kaydı uyarısı

Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, işletmelerin bir yıllık faaliyetlerini gösteren Yıllık İşletme Cetvelini –Sansic (B) her yıl Nisan ayı sonuna kadar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine vermek zorunda olduğunu hatırlatarak aksi takdirde haklarında Kanunun 9.  maddesine göre;  bin 586  TL idari para cezası uygulanacağını belirtti.

Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle; “6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5. maddesi gereğince; İşletmeler bir yıllık faaliyetlerini gösteren Yıllık İşletme Cetvelini –Sansic (B) her yıl Nisan ayı sonuna kadar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine vermek zorundadır.

İşletme yetkilileri e-devlet şifreleri ile Nisan 2020 sonuna kadar www.sanayisicil.sanayi.gov.tr web adresini kullanarak sanayi sicil bilgi sistemine sorumlu olduğu işletme kaydını yaptıracaktır. İşletmeyi üzerine alan işletme yetkilileri e-devlet şifresi ile www.sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden belge no ile işletmemi getir seçeneğini kullanarak sorumlu olduğu işletmenin Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini mevzuat hükümleri gereği herhangi bir ücret ödemeden sisteme girmeleri, internet üzerinden gerçekleştiremeyen işletmelerin Yıllık İşletme Cetveli Sansic(B) formunu doldurarak; Coronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla İl Müdürlüğümüze gelmeden posta, e-mail(stmmuglail@sanayi.gov.tr) veya faks(0252 214 10 47) yoluyla göndermeleri, herhangi bir sorunla karşılaşıldığında 444 61 00 nolu telefondan ulaşmaları gerekmektedir.

 Aksi taktirde haklarında Kanunun 9.  maddesine göre; 1.586,00 TL- İdari Para Cezası uygulanacaktır” ifadelerine yer verildi.                                      

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!