MARMARİS MANŞET

İSTANBUL KANALI

Sevgili okurlar siyasetin “Kanal İstanbul” dediği aslında İstanbul Kanalı ama insanlarımız işine nasıl gelirse öyle telaffuz ediyor.

Bu proje için çok büyük para gerekiyor, ama gerçekten büyük para ve büyük zaman. Türkiye’ye çok değişik bir coğrafi şekil verecek. Boğazdan geçecek gemilerin bekleme süresini belki azaltacak aynı zamanda ülkeye ek gelir temin edebilecek.

Daha da önemlisi istihdam yaratabilecak, birçok insan çalışıp para kazanacak.  Arsalar kıymetlenecek…

ÇED raporu yüzlerce bilim adamı tarafından imzalanmış bir proje…

Netice olarak çok büyük maliyetli güzel bir hayal…

ANCAK yine yerli ve yabancı bilim adamları İstanbul’da 7 –  7,5 kuvvetinde bir deprem beklendiğini iddia ediyorlar. Yıkılacak bina sayısını, ölecek ve yaralanacak insan sayısını tahmini olarak belirtiyorlar…

İstanbul ve Türkiye’yi çok büyük bir felaket bekliyor.  Binaların büyük kısmı kontrolsüz ve çürük.  Şanslıyız ki bilim bunu da, depremi de önceden bildirebiliyor…

Yüzbinlerce belki de Milyonlarca insanımızın hayatı risk altında…

Bu durumda Kanal İstanbul veya İstanbul Kanalı mı dediniz?

Siyasetin herşeyden önce ESAS  görevi insan hayatını korumak ve tehlikeye atmamaktır.

O zaman insanlarımızın bu büyük deprem sorunundan nasıl en az zararla çıkabileceğini düşünmesi ve acil kararlar alması gereken, siyasettir ve seçimlerin ANA sebebi de budur…

Önemli olan seyirci gibi deprem beklemek değil, maddi ve manevi bütün imkanların depremden en az zararla çıkmak için kullanılmasıdır.

Bence İktidar ve Muhalefet HERŞEYİ bir tarafa bırakıp, elele verip bu muhtemel depremden nasıl en az zararla çıkabileceğimizi düşünmeleri ve bu konuda derhal seferberlik ilan etmeleri gerekir.

Dünya’da insan hayatından önemli olan hiçbir şey yoktur.

Değil İstanbul Kanalı, dünyadaki bütün kanallar bile İstanbul’umuz da muhtemel bir depremde can verecek tek bir insanımızdan daha önemli değildir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!