MARMARİS MANŞET

İstikrar…

Adaçayı

Yazarın şu ana kadar yazılmış 9 makalesi bulunuyor.

Nedir bu geçmişten bu yana sürekli kulağımıza fısıldanan istikrarlı ol kelimesi…

Neden sürekli duyuyoruz? Neden istikrar başarıyla alakalı?

İstikrar içerisinde birçok anlam barındıran, güçlü bir kelime. İnanç, azim, hırs, sabır, çalışkanlık birçok anlamı beraberinde getiriyor insana.

Aslında doğduğumuz günden bu yana bize birçok sorumluluk yükleniyor söylenen sözlerle… Büyük adam olacak, öğretmen, doktor, hemşire olacak. Fenerbahçeli olacak. Kimse de demiyor, istikrarlı bir insan evladı olacak diye. İşte tam da sıkıntı burada başlıyor. Hatayı burada yapıyoruz. Sen bir kalıba yerleştiriyorsun evet ama nasıl olacak bu iş önce oradan başlaman gerekiyor.

Ve istikrar en ön koltuklarda yerini alıyor, alması gerekiyor hayatımızda… Bir işe, okula, ilişkiye başlarken en korumanız gereken nokta istikrarınız… Yani devamlılık sağlamanız…

Evet, kabul ediyorum, büyük mutluluklarla başladığınız ya da başlattığınız işleriniz sekteye uğrayabilir. Evet, engeller de çıkabilir. Bazen umutsuzluğa da kapılabilirsiniz. Ama! İstikrarlı olduğunuz sürece başarı er ya da geç sizi bulacaktır. Bir işe başladığınızda ( ki siz yeter ki adım atın ve cesaretli olun ) aynı işten devam etmek durumunda kalmayabilirsiniz. İstikrarlı olduğunuz sürece evren size bu harcanılan enerjinin karşılığını her ne şartta olursa olsun verecektir.

Acele etmek, istikrarın dengesini biraz sarsabilir. O yüzden istikrarın en yakın komşusu sabırdır. Onunla iyi anlaşın, arkadaş olun… Bazen yıllar da geçse siz istikrardan vazgeçmediğiniz sürece o ödül mutlaka size ulaşıyor. Yani sözün kısası daldan dala atmanın hayatınıza pek de bir katkısı yok. Rotası olmayan bir geminin ve kaptanın kime ne faydası olabilir ki. Kendinden büyük bir denizde, görünmeyen karanın vermiş olduğu gerginlikle yaşar durursunuz. İstikrar önemli! Şifa olsun…        

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!