MARMARİS MANŞET

“KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ”

“KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ”

CHP Marmaris Kadın Kolları Isparta’da öldürülen Güleda Cankel’in duruşmasına katılarak, kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olacağını ve şiddet mağduru kadınların yanında olacağını belirtti.

Isparta’da Güleda Cankel’in eski erkek arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürmesi davasının ilk duruşmasına katılan CHP Marmaris Kadın Kolları Başkanı Zehra Gezer, “ Güleda kızımızın acısını derinden yaşıyoruz. Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olacağımızı, şiddet mağduru kadınlarımızın sonuna kadar yanında olacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz” dedi.

Kadına yönelik şiddetin insan hakkı ihlali olduğunu belirten Zehra Gezer şu ifadelere yer verdi, “CHP Marmaris Kadın Kolları olarak henüz 19 yaşındayken hunharca katledilen Güleda Cankel’ in Isparta’da görülen davasının ilk duruşmasına katıldık. Öncelikle bir kadın, bir anne olarak Güleda kızımızın ailesinin acısını derinden paylaşıyor, Allah’tan rahmet ve sabır diliyoruz. Daha hayatının baharında bu genç yaşında öldürülen Güleda Cankel, şu an itibari ile ülkemizdeki kadına yönelik şiddetin geldiği boyutu gösteren korkunç bir örnektir. Kadına yönelik şiddet bir insan hakkı ihlalidir. Yapılan tüm yasal düzenlemelere rağmen kadınların temel hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesi engellenememektedir.

“ŞİDDET İNSAN HAKKI İHLALİDİR”

Çocuklarımıza erkek ya da kadın değil, düşünce ve ifade özgürlüğüne sahip, başkalarının yaşam alanı ve hakkına saygılı birer birey olmayı öğretebilmek, kadınların Cumhuriyet’le elde ettiği kazanımlara, kadınların insan haklarının ihlallerine yol açan her türlü davranışa, tutuma karşı, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın ortadan kalkacağı ümidi ile; bu ve benzeri olayların tekrarlanmaması için CHP Kadın Kolları olarak kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olacağımızı, şiddet mağduru kadınlarımızın sonuna kadar yanında olacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!