MARMARİS MANŞET

KALEM EKONOMİSİ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 308 makalesi bulunuyor.

Kalemin dili var mı veya kulağı, elbette yok, el ne yazarsa kâğıtta da o görünür. Yani kalemi istediğin şekilde kullanırsın. Sana ne yaz der ne de yazma, ne doğrudur ne de yanlıştır, diye itiraz edemez.

Özetle kalem kimin elindeyse âlem de odur. Kimse itiraz edemez bunu niye böyle yazdın diye. İşine gelirse ben böyle düşündüm böyle yazdım ekonomiyi o kadar.

Peki, iktidar böyle yazmış ise ekonominin kaderini, ekonomistlere muhalefete ne düşer ne düşecek “olmaz böyle şey” veya” ay inanamıyorum”, der kâğıtlara, kalemine ne söylüyorsa onları yazar.

Efendim enflasyon 2020 yılında yüzde 8,5  2021 yılında yüzde 6, 2022 de 4,9 olacakmış,

İşsizlik oranı, bu yıl için yüzde 11,8 2021 için yüzde 10,6 2022 yılında ise 9,8 olacakmış,

Hadi gel de inan, ya tutarsa.

Değil Türkiye dünya bir salgın ekonomisi yaşamakta. Dünya tersine giderken nasıl oluyor da ülkemiz ekonomisi bu kadar güzel bir ekonomik yapıya kavuşuyor?

Ülkemiz ekilebilir toprakları, bir taraftan erozyon bir taraftan da betona çevrilerek yüzde 25- 30 kayba uğramışken, buğdayı 0 gümrük ile ithal ederken, hayvancılık artık yapılamaz hale gelmişken nasıl olurda ekonomik göstergeler böyle oluyor?

İhracat kalemleri parmakla sayılırken, ihracat rakamları görünmeyecek kadar küçükken, bitçe açığı nasıl bu rakamlarda kalacağı düşünülebiliyor?

1 Mart-30 Nisan 2020 tarihleri arasında 15 bin 948 işyerinin kapandığını açıklanırken nasıl olurda,2022 yılında işsizlik oranı, 9,8 olabilir?

Dedim ya kalemin ne dili var ne de itiraz etmesi, el ne yazarsa kâğıtta da o çıkar. İnanıp inanmamak kendi tasarrufunuz.

Keşke bu rakamlar gerecek olsa, dünyanın lideri olamayız ama dünyada söz sahibi olabiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!