MARMARİS MANŞET

KAN BAĞIŞINA DAVET

KAN BAĞIŞINA DAVET

Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağışı Merkezi kan bağışında azalma olduğunu belirterek, 18-65 yaş aralığındaki her sağlıklı bireyi kan bağışına davet ediyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan, yüz binlerce insana bulaşan ve binlerce insanın ölümüne neden COVİD-19 kan bağışını olumsuz yönde etkilendiğini açıklayan Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağışı Merkezi, Marmaris’te 18-65 yaş aralığındaki yaşayan sağlıklı bireyleri kan bağışına destek sağlamaları gerektiğini söyledi. Kızılay korona virüsü hastalığından iyileşmiş bireylerin kanından elde edilecek immün plazma tedavisi için ‘Immün Plazma Bağışı’ alanında faaliyetlerini sürdürürken,ülkemizin kan ve kan ürünlerine olan ihtiyacının karşılamak üzere Kan Bağış Noktalarında hizmet göstermeye devem ediyor.

1 ÜNİTE KAN 3 CAN

Kan bağışçılarının virüs karşısında taşıdığı kaygılar dolayısıyla Kızılay’a yapılan günlük kan bağışları ve buna bağlı olarak kan stok seviyesi yarı yarıya azaldı ancak bir yandan kana olan ihtiyaç aynı oranda devam ediyor. Kızılay, her hafta düzenli kan alması gereken talasemi hastaları, trombosit ihtiyacı olan lösemi hastaları ile kazalara bağlı yapılması gereken acil ameliyatlar için kan ve kan ürünlerini karşılamayı sürdürüyor. Bu hizmetin sürekliliği için Kızılay, günlük hizmete sunulan kan ve ürünlerinin; günlük kan bağışının iki katı olduğu içinde bulunduğumuz pandemi döneminde de 18-65 yaş aralığındaki her sağlıklı bireyi kan bağışına davet ediyor.

SİZDE KAN BAĞIŞINA DESTEK OLUN

Kan bağışçıları Kızılay Kan Bağış Merkezlerinde gerçekleştirilecek bağış işlemi öncesinde sorumlu hekimler tarafından muayene edilmekte; kendilerinin kan sayımlarına, tansiyonlarına, ateşlerine ve genel sağlık durumlarına bakılmaktadır. Ayrıca kan bağışında bulunmak bağışıklığı düşürmemektedir. Kızılay Kan Bağış Merkezleri hastaneler içerisinde olmayıp, ülkemizin farklı noktalarında faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu noktalar her zaman ki gibi sürekli dezenfekte edilen, steril ve son derece güvenli ortamlardır. Görevli personeller ise hijyen kurallarına son derece önem vererek, koruyucu ekipmanlarla görevlerini yerine getiriyor.

Kan bağışında bulunmak için aşağıdaki linkten size en yakın olan Kızılay Kan Bağış Merkezini görebilir veya 168 Çağrı Merkezini arayarak ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağışı Merkezi 08:00 ve 17:00 saatleri arasında açık olup Eski Datça Yolu üzeri Kızılay noktasına giderek kan bağışında bulunabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!