MARMARİS MANŞET

“Kaymakam Aksoy’dan Kurban Bayramı Mesajı”

“Kaymakam Aksoy’dan Kurban Bayramı Mesajı”

Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Bilindiği gibi bayramlar, insanlar arasında sevgi, saygı, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının pekiştiği, geleceğe dönük iyimserliklerin canlandığı, kişisel dargınlık ve kırgınlıkların bir kenara bırakılarak unutulduğu özel günlerdir.

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, bu müstesna günde umuyorum ki; milli birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, aziz şehitlerimizle, kahraman gazilerimizi ve emanetlerini unutmadığımız, çocuklarımızı ve yaşlılarımızı sevindirdiğimiz, bize verilen nimetleri ve sevgimizi paylaştığımız bir bayram olur.

Salgının bulaşma riskinin çok yüksek olduğu ve Kurban Bayramı hareketliliğinin de yaşanacağı bu dönemde; maske ve mesafe kuralına uymaya bugüne kadar olduğundan daha fazla ihtiyacımız var. 

Değerli hemşerilerimizden bu süreçte, tüm toplumun iyiliği için yine maskelerini takarak her ortamda sosyal mesafe kuralına uymalarını, toplu bayramlaşma yapmamalarını, bayram ziyaretlerini kısa ve sınırlı tutmalarını, özellikle salgının en yoğun etkilediği 65 yaş üstündekiler ile kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın maske ve mesafe konusunda daha tedbirli ve dikkatli olmalarını, kurban kesiminde ve et dağıtımında da hijyene normalden daha fazla dikkat etmelerini bekliyoruz. Bu konuda göstereceğiniz duyarlılık, süreci başarıyla yönetmemize büyük katkı sunacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı’nın ülkemize, milletimize, islam alemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor; başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm islam aleminin ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!