MARMARİS MANŞET

KIRIK YUMURTA 85 YARIM EKMEK 100 KURUŞ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 308 makalesi bulunuyor.

Evet, her yıl katlanarak büyüyen, çağ atlayan ülkemiz, 2021 yılına işte bu manzara ile girdi.

Kırık yumurta 85 beş kuruş, belediye ekmeğinin yarısı 100 kuruş. Pazar sonu, döküntü ezik büzük meyve ve sebzeleri toplamak için yoksul vatandaşlar adeta sırada.

Öte yandan zamları ne siz sorun ne de ben yazayım, dört ayak üzerine kalkmış ve rekor üzerine rekor kırıyor daha 2021 yılının, ilk günü sabahında.

Tarım deseniz, ürünler sıfır gümrük vergisi ile ithal edildiğinden, dışarıya muhtaç durumda.

Hayvancılık derseniz maden, inşaat, altın derken mera diye bir hayvanların otlatılacağı yer kalmadığından, can çekişir halde. Hindi üreticileri için bir şey yazmayalım, zira yılsonu itibariyle satışta rekor kırdılar.

AŞI OLAYI TAM BİR MUAMMA

Daha grip aşısında bile tüm vatandaşlar aşılanamadı. Sosyal medyada da dolaşıyor; ’Kadere bak ki, eskiden köpekler için sorarlardı aşısı var mı diye, günümüzde ve sonrasında insanlara soracaklar aşısı var mı diye. Ne günlerde ömür çürütüyoruz, Allah beterinden saklasın.

 Bizim dört gözle beklediğimiz malum salgın aşısına gelince. Sadece beklemedeyiz, inanıyorum ki malum salgın aşısının rotası ve aşılanma stratejisini bir kaç kişi biliyor. Vatandaş sadece uygulamalarda grip aşısına benzemesin diye duacı.

Temel bir gün oteldeki asansöre binmiş. Orada bekliyormuş. Asansörün içindeki tabelada-Asansör 4 kişiliktir, yazıyormuş. Otel sorumlusu, Temel’in asansörde beklemekte olduğunu görür. Temel’e neden beklediğini sorunca cevap çok ilginçtir:-

Asansör 4 kişilik ya… Diğer 3 kişiyu bekleyrum da.

Biz de malum salgın aşısını olup, diğer iki kişinin aşı olmasını bekleyeceğiz. Neden mi? Malum aşının etkili olabilmesi için her dört kişiden üç kişisini aşı olması şart ve gerekliymiş de ondan.

Anlaşılan, maske mesafe, ekmekle su gibi, bunlarla doğup bunlarla göç edeceğiz herhalde.

Salgından kurtulmak, Allah’a mı kaldı acaba?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!