MARMARİS MANŞET

Kızılay’dan Ramazan Yardımı Seferberliği

Kızılay’dan Ramazan Yardımı Seferberliği

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yardımlarına hız veren Türk Kızılay, ülke genelinde bulunan yüzlerce şube ve temsilciliklerinin desteğiyle 81 ilde tek tek vatandaşların kapısına giderek gıda kolisinin yanı sıra el dezenfektanı, maske ve bilgilendirme broşürü dağıtıyor.

“Dertler Paylaştıkça Bitecek Yeter Ki İnan Buna” sloganıyla başlattığı Ramazan kampanyasına durmaksızın devam eden Türk Kızılay, Ramazan ayı boyunca toplamda 10 milyon vatandaşa yardım ulaştırmayı hedefliyor. 81 ile yayılmış geniş şube ve temsilcilik ağının desteğiyle yardım ulaşmayan kimse kalmayana dek faaliyetlerine devam eden Kızılay, kapı kapı gezerek yaptığı gıda kolisi yardımıyla birlikte vatandaşları koronavirüse karşı da bilinçlendirmeye devam ediyor. Kızılay, gıda kolilerinin yanı sıra el dezenfektanı, maske ile koronavirüse karşı korunma yolları ve evde yapılması gereken egzersizleri anlatan bilgilendirme broşürlerini de dağıtıyor. Vatandaşların hayır dualarını alan Kızılaycılar, el dezenfektanı ve maske kullanımını da uygulamalı olarak anlatıyor.

Ramazan ayı boyunca şube ve temsilcilikler aracılığıyla 350.000 aileye, yaklaşık 1.4 milyon ihtiyaç sahibine gıda yardımı yapacak olan Türk Kızılay, hazırlanan 200 bin hijyen paketi ve 350 bin el dezenfektanıyla da 1.15 milyon kişiye ulaşacak. Daha çok yardım ulaştırılması adına ise hayırseverler bağışlarını Kızılay’a ulaştırabiliyor. Bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında yurtiçi yardımlarına daha çok odaklanan Kızılay, Ramazan ayı boyunca yardımlarını 207 milyon liralık dev bütçeyle gerçekleştirecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!