MARMARİS MANŞET

KORKUSUZCA YAZMAK

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Evet, korkusuzca yazmak ve de korkusuzca her şeyi konuşabilmek gerekir elbette kişisel ve toplumsal saygıyı gözeterek.

Yapabiliyor muyuz, kimilerine göre evet kimilerine göre hayır. Bana sorarsanız biz daha karşılıklı konuşmanın edep ve ahlakından kurallarından uzaklardayız. Elbette yapabilenleri saygı ile alkışlıyorum. Maalesef genel olarak, tartışılan konuyu fazla geçmeden kişisel mezraya döküyoruz. Sonrasında mı, kavga gürültü. Çok şahit olmuş veya basından okumuşuzdur, konuyu, güle oynaya tartışıyorlardı, birden bire bıçaklı kavgaya dönüştü, haberlerini.

Bu kafa ile nereye gidebilir bilmiyoruz ama bu malum salgın içerisinde bence tartışma konularına hiç girmemeliyiz. 65 yaş üstü tüm yaşayanlarımızda sinir ateşi bir hayli yüksek, günde ancak üç saat dışarıya hava almaya salıyorlar. Mahallenden uzaklaşmak yasak, sonra ödeyemeyeceğin para cezası. Sonrasında koltuk ve yatağa mahkûm, evde karantina!

Malum salgın işle ilgili olarak çıkarılan, genelgelerin hemen hemen tamamında başrolde, 65 yaş üzeri soluk alanlar.

Gerisi mi?  Mecbur olanlar hariç diğer yasaklıların hiçbiri tam olarak bu uygulamalara riayet etmiyor.

Hava güneşli olsun yeter, sahillerde piknik, gezinti alanlarında bir ellerinde çay bir ellerinde sigara, keyifli keyifli, keyfindeler yaşamın.

Büyük şehirlerde de durum aynı. Kongreler salkım saçak takdire şayan. Bazı uyanık yasaklılar kamu araçlarına, paralı kart alarak biniyorlar, zaten araç kalabalık kim kime kimsenin umurunda değil. Olsa ne olur ki mikrop bulaştıysa bulaşmıştır, apar topar otobüsten indirsen ne olur?

Arabalı vapura yasaklıysan binemiyorsun ama altında aracın varsa ağalar beyler gibi seyahat edebiliyorsun. Açık hava sporları yasak, kapalı mahallerde yapılan her spor serbest.

Daha neler neler,

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!