MARMARİS MANŞET

KUŞKULU BEKLEYİŞİN SONU ŞAŞIRTTI

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 317 makalesi bulunuyor.

Tam kapanma beklerken, yine kısmı kapanma kararı çıktı. Anlaşılan pandemi ile akraba olduk artık.
Pandemi sinirlenince biz biraz alttan alıyoruz, pandemiden biz rahatsız olursak, pandemiye göz dağı veriyoruz. Akraba ilişkileri ile bu pandemiden kurtulabilir miyiz bilinmez ama, her kısıtlama tedbirleri alındığında, ilk önce yine yaşlılar yine on sekiz yaş altı gençler evlere tıkılıyor.
65 yaş üstü bu güne kadar hep ama hep ,ev hapsi karantinaya alındı. 65 yaş üstü çift aşısını oldu ve de aşı ile artık koruma altına alınmadı mı? Alınmadıysa sözüm yok eğer alındıysa, bu tekrar tekrar ev hapsi neden? Yoksa 65 yaş üstü gözden mi çıkarıldı.
Yetti ve yeter artık.
Tam kapanma olsa aklımız erer, hep beraber mücadele eder ve de önde gideriz evvelallah. Böyle giderse, pandemiden önce başta, kemik hastalıkları olmak üzere hareketsizlikten kas erimeleri, dolaşım bozuklukları bizlere mübtela olacak, hatta oldu bile.
Elbette iki hafta , 65 yaş üstü ve 18 yaş altı insanlar eve karantinaya mahkum edilir,zinçir marketler, AVM ler, tüm ticari işletmeler, sınırlı çalışmalarla tüm kamu kurum ve kuruluşlar- özel kuruluşlar hariç! diğer tüm ticari merkezler kısıtlı çalışmalara meçbur edilirse pandemi rakamlarının belli bir miktarda azalması doğal bir sonuç olacaktır.
Merak edilen konu şudur, ne kadar bir azalma yeterli olacaktır, türizm başta olmak üzere, tüm faaliyetleri yapılabilmesi için? Bu durumu sadece deneme yanılma förmülü ile mi görmek gerekir?
İki haftalık kısmi kapanma inşallah yeterli olur, ya olmaz ise?
Bir makine, bir elektrik, bir de bilgisayar mühendisi arabayla yola koyulmuşlar. Bir süre sonra araba arıza yapmış, kenara çekmişler. Makina mühendisi:

  • “Dur ben bi’ bakayım…” deyip kaputu açmış.motor blokuna, şafta, diğer aksamlara bakıp bir şeyler yapmış, arabaya binmiş. Marşa basmış, araba çalışmamış.
    Elektrik mühendisi:
  • “Dur bi’ de ben bakayım…”deyip kaputu açmış. Aküye bakmış, kabloları kontrol edip arabaya binmiş. Marşa basmış, araba çalışmamış.
    İkisininde kafası bilgisayar mühendisine doğru dönmüş.
    Bilgisayar mühendisi:
  • “Eee…inip tekrar binsek mi?”
YAZARIN SON YAZILARI
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!