MARMARİS MANŞET

LİĞDE ISRARIN ANLAMI NE?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 319 makalesi bulunuyor.

Hala ligin oynanacağı hususunda federasyon kararlı.

Nuh diyor peygamber demiyor. Efendim liglerde en üsteki takımlar bir birine puan olarak çok yakın, bu durumda karar vermek çok zor, diyor Federasyon başkanı.

Peki, başkanım, Cihan padişahı Sultan Süleyman’ın “Olmaya devlet bir cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözü, Kanuni Sultan Süleyman’ın hasta yatağında söylediği söz olarak bilinir ve “Halk içinde mu ’teber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözü, bir şeyler ifade etmiyor mu sizce?

Anlaşılıyor ki hak yememek için iptali yönünde bir türlü karar veremiyorlar. Ayrıca kulüpler, gelir noksanlığı nedeniyle çok zor durumda kalabilirler düşüncesi hâkim.

Salgın nedeniyle alınan tedbirler nedeniyle ülkemiz ekonomisi dar boğazda nefes almaya çalışırken, futbol federasyonu illa da ben oynatacağı hatta seyircili oynatacağım diye tutturmuş ve başlangıç vuruşu için düdüğü ağzından bir türlü çıkartmıyor. Federasyonca düşünülen ve salgına karşı alınan tedbir ise çok enteresan. Kim pozitif çıkarsa sadece o karantinaya alınacak yani toplu karantina olayı yok. Bu yok sayma şu anda uygulanan test prensiplerine de aykırı. Dikkati çeken bir diğer bir olay ise tüm ülke bir ve beraber, salgınla mücadelede tek yürek olmuş iken federasyonun, ben böyle bir kural tanımıyorum ben kendi kurallarımla sahaya ineceğim demesinin altını da özellikle çizmek gerekir.

Ne yazık ki federasyonun sağlıkla ilgili umursamaz ses yükseltmesine rağmen, sağlık Bakanımız efendim onlar özerk bir kuruluştur kendi kararlarında kendileri sorumludur diyor. Türkiye’de ve dünyada takdir gören bir sağlık bakanımız var, aylardır yürütülen hassas ve dikkatli uygulamaların delinmesine fırsat vermemiş olmasına rağmen bu konudaki görüşleri dikkat çekicidir. Merkez Bankası da özerk değil miydi?

Top dönüp dolaşıp yine Cumhurbaşkanımızın masasına gelecek gibi görünüyor.

Sn. Cumhurbaşkanımızın, malum salgına karşı dünya ve ülkemizde top yekûn bir savaş başlatılmış iken, bu nevi aksatıcı uygulamalar yer vermeyeceğinden eminiz.

Sorarım size, takımın yarısından fazlası pozitif çıksa federasyon ne karar verecek?

Takım hükmen mağlup sayılacak, peki bu karar kitabına uysa da vicdani midir?

En önemlisi bir sporcu diğer bir arkadaşına velev ki salgını bulaştırırsa, bunu sorumlusu kim olacak?

YAZARIN SON YAZILARI
SECİM PERDESİ ARALANDI - 10 Mayıs 2021
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!