MARMARİS MANŞET

MARMARİS HALKI YARDIM ELİNİ UZATTI

MARMARİS HALKI YARDIM ELİNİ UZATTI

Marmaris halkı Elazığ ve Malatya’ya yardım elini uzattı, 7 kamyon dolusu yardım malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Elazığ ve Malatya 24 Ocak Cuma akşamı 6.8 büyüklüğündeki depremle sarsıldı.

Binlerce kişiyi etkileyen depremin ardından Marmaris Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyası Marmaris halkını seferber etti. Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi’nin organizasyonuyla başlatılan yardım kampanyasında 7 kamyon dolusu yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Belediyenin çağrısına kulak veren vicdanlı vatandaşlar battaniyeden, ısıtıcıya, bebek bezlerinden, kılık kıyafete kadar pek çok ürünü Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teslim etti. 3 gün boyunca toplanan yardım malzemeleri Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin de yardımıyla özenle kolilere yerleştirilerek araçlara yüklendi.

2000 koliye yakın malzeme, depremzedelere ulaştırılmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

Çocuklar resim gönderdi

Vatandaşların yardım malzemelerine ekledikleri notlar da dikkat çekti. Bölge halkının acısını kalbinde hisseden İçmelerli Özsoy kardeşler ise duygularını resme döktü. Yapılan duyurularla hafta sonu boyunca Belediye’ye ulaştırılan yardım malzemeleri belediye personelince araçlara yüklenerek deprem bölgesine hareket etti.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da yardım kampanyasını yakından takip etti. “Elazığ’da yaşanan depremin ardından başlattığımız kampanyaya vatandaşlarımızın göstermiş olduğu büyük duyarlılık için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!