MARMARİS MANŞET

MARMARİS İÇİN GÜZEL HABER

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

Evet, her Marmaris yaşayanının istediği bir husus idi. Malum Büyükşehir belediyesi Marmaris’in birçok gelir kaynaklarını kendi belediyesine bağlamış idi. Sebepte yine herkesin bildiği gibi Marmaris’in bidayette oluşan, Marmaris belediyeler birliğinin hazine olan ödenmemiş borçları idi.

Malum bu borçlar Büyükşehir tarafından, Marmaris gelirlerinin tahsilatı karşılığı Muğla Büyükşehir tarafından ödenmekte idi ve halende ödenmektedir.

Marmaris’in malum bütçesi zaruri giderleri ancak karşılar halde. Marmaris’in ilave bir yatırım yapması, bazı gerekli ve zaruri faaliyetleri bulunabilmesi, bütçe darlığı nedeniyle pekte mümkün görülmemektedir.

Ancak piyasada dolaşan bazı sevindirici haberlere göre Muğla Büyükşehir belediyesi, bu güne kadar tahsilatını, borç karşılığı yaptığı bazı Marmaris Belediyesine ait gelirleri, tekrar Marmaris Belediye’sine bırakacak olmasıdır.

Bu güzel güzel olduğu kadar da anlamlı bir harekettir. Zira neredeyse solunumda bile zorluk çeken bir hastaya bol bol oksijen vermeye benzemektedir.

Öte taraftan Marmaris Belediyesince sağlanacak bu ek gelirlerle, zaruri ve gerekli yatırımları yapılabilmesi için Belediyeye ait bir gayrimenkul satışı yapmayacak olması sevindiricidir.

Marmaris’in bu kefalet borcu ne kadar kaldı, bu güne kadar ne kadar ödendi, ödemeler daha ne kadar sürecek şu anda bu gizemini hala korumaktadır.

Şimdilik güzel olan davranış Marmaris Belediyesinin finansal kaynak olarak önünün açılmasıdır.

Marmaris kendi yaralarını kendisinin sarmasını iyi bilir. 1992 sel felaketinden iki üç ay gibi kısa bir zamanda kimseden borç almadan tesislerini turizm sezonuna yetiştirmedi mi?

Evvel Allah şimdide kefalet borcunu ödeyerek yarınlara çıkmasını da örnek olarak sağlayacaktır.

Gerekli tek bir şey var ilişkileri sağlamlaştırmak ve güvenmek.

Kazanan, Turizm kenti yaşayanları ve dolayısıyla Türkiye olacaktır.

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!