MARMARİS MANŞET

MARMARİS POLİSİ KADINLARA KADES’İ TANITTI

MARMARİS POLİSİ KADINLARA KADES’İ TANITTI

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında uygulama gerçekleştirildi. Atatürk Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte vatandaşlara, Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme yapılıp broşür dağıtıldı.
Marmaris Atatürk Meydanı’nda, Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan uygulama karşısında vatandaşlarda memnuniyetlerini dile getirdi.
Atatürk Meydanı’nda açılan stantta ekipler tarafından vatandaşlara KADES hakkında geniş kapsamlı bilgilendirmeler yapıldı.
KADES UYGULAMASI NEDİR?
KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.
KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!