MARMARİS MANŞET

MARMARİS TEK YÜREK

MARMARİS TEK YÜREK

Marmaris Belediyesi ve Atatürk Düşünce Derneği Marmaris Şubesi tarafından düzenlenen ‘Şehitlerimize Saygı Yürüyüşü’ yapıldı.

Marmaris’te binlerce kişi Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris Şubesi tarafından düzenlenen “Şehitlerimize Saygı Yürüyüşü” etkinliğinde, şehitlerimiz için yürüdü. Yürüyüşe Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ADD Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar ve vatandaşlar katıldı.  Binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla, Ketenci Otel önünden başlayıp Atatürk Caddesi boyunca ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez, Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları ile yürüdüler.

Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris Temsilcisi Dilay Uçar, “ İdlip’de şehit olan Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum” dedi. ADD Genel merkezinin yayınladığı açıklamayı okudu. Uçar, “İdlib’de 36 vatan evladını şehit verdik…yüzlerce yaralımız var..Hala şehit vermeye devam ediyoruz..Yüreklerimizin yandığı, tarifsiz acıyla kavrulduğu günler geçiriyoruz. İdlib’deşehit olan kahraman askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve ulusumuza başsağlığı dileriz. “Milli Yas” ilan etmeyen, siyasi iktidarı kınıyoruz. Şehitlerimizi ”tane” ile ifade eden anlayıştan, böyle bir kararı da beklemiyoruz. Ayrıca, Libya’da şehitlerimizin olduğunu tesadüfen öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimizin sessizce, kamuoyundan gizlenerek defin edilmesi, her milli vicdan sahibi yurttaşımızı yaralamıştır. Bu büyük bir iflastır.Büyük Atatürk’ün kurduğu; laik, demokratik ve hukukun üstünlüğüne dayalı parlamenter sisteme derhal dönülmelidir. Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız.“Tek kişi” yönetimi iç ve dış politikada iflas etmiştir. Sorunlar çığ gibi büyümektedir. Ülkemizin geleceğini ve milli bütünlüğümüzü tehlikeye atacak bir seviyeye ulaşılmıştır.Türkiye,18 yıldır siyasal İslamcı “İhvan-ı Müslimin” zihniyeti ile yönetilmektedir. Rejim değiştirilmiştir. Hukukun üstünlüğü rafa kaldırılmıştır.

“Milli Yas” ilan etmeyen, siyasi iktidarı kınıyoruz”

Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” felsefesi terk edilerek; Müslüman Kardeşler stratejisi izlenmeye başlanmış; laik ve demokratik sistem yıkılmıştır. Cumhuriyet kültürü örselenmiş, Milli Eğitim sistemi, Milli Ekonomi ve Milli Dış Politika yok edilmiştir. Yurttaşlarımız, geleceğinden kaygılıdır. Ekonomide adalet kalmamıştır. Kriz her kesimi vurmaktadır.Bu ortam içinde sömürgeci devletler, ülkemizin itibarını zedelemektedir. Türk Milleti demokrasiye sahip çıkarak hak ettiği sisteme kavuşacaktır.Emperyal devletlerin desteklediği PKK, PYD ve YPG unsurlarıyla ve terörizmle mücadelede devletimizin yanındayız.“Tek kişi”yönetimi yargı bağımsızlığını gölgelediği gibi terörizmle mücadelede de sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle, TBMM acilen etkin bir şekilde olaylara müdahil olmalıdır.

“Yurtta Barış, Dünyada Barış”

Türkiye Cumhuriyeti, bir Orta Doğu devleti değildir. Bir din ya da ümmet devleti de değildir. Ulus egemenliğini yeniden inşa etmek yaşamsal önemdedir. Türkiye Cumhuriyeti,“İhvan-ı Müslimin” zihniyetine terk edilemez. Cumhuriyet Devrimi’nin kültürel birikimini ve Devrimin tüm değerlerini benimseyen ve temsil eden, Atatürkçü Düşünce Derneği; her üyesiyle, Atatürk Türkiyesini yeniden inşa etmenin kararlılığı içindedir.

Görülmüştür ki Atatürkçü Düşünce’den uzaklaşıldıkça Orta Doğu bataklığına saplanmaktayız. Gerici ve bölücü zihniyetlere hedef olmaktayız. Artık, kaybedecek tek bir saniyemiz yoktur. Birlik ve bütünlük içerisinde, yasal zeminde mücadelemizi ödünsüz sürdüreceğiz. Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı; yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.Atatürkçü Düşünce Derneği tüm kurullarıyla görevinin başında ve sorumluluğunun bilincindedir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!