MARMARİS MANŞET

MARMARİS’E GELENLERE 14 GÜNLÜK KARANTİNA!

MARMARİS’E GELENLERE 14 GÜNLÜK KARANTİNA!

Marmaris karayolunun 21’inci kilometresinde bulunan Çetibeli Jandarma Kontrol Noktası’nda, jandarma ve trafik polisleri korona virüs tedbirleri nedeniyle sürücülerin ateşini ölçerek şehir dışından gelenlerin nüfus bilgileri ve telefon numaralarını kayıt altına aldı. Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince ilçeye dışarıdan giriş yapan vatandaşlar 14 gün karantina altında tutulacak.

Marmaris’e gelen vatandaşlar, kontrollü geçişlerle alınıyor. Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince ilçeye dışarıdan giriş yapan vatandaşlar 14 gün karantina altında tutulacak.

Kurallara uymayanlara 3.150,00TL idarî para cezası kesilecek.

VATANDAŞLAR KAYIT ALTINDA

Gelen vatandaşlar, korona virüsü tedbirleri dahilinde sağlık kontrollerinden geçiriliyor. Sağlık ekipleri limanda ateş ölçerle tarama yaparken, jandarma ekipleri de kimlik kontrolü yapıyor. Jandarma timlerinin de yer aldığı uygulamadan memnun kalan vatandaşlar, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ediyor.

KURALA UYMAYANA 3.150,000 İDARİ PARA KESİLECEK

Marmaris 21’inci kilometresindeki Çetibeli Jandarma Karakolu Kontrol noktasında, korona virüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında önlemler artırıldı. Marmaris İlçe Bölge Trafik Amirliği ve jandarma ekipleri, sürücüler ile yolcuları bilgilendirmede bulunarak ateş ölçerle kontrollerini gerçekleştirdi. Marmaris ve Datça ilçelerine karayoluyla geçişte önemli bir kontrol noktası görevini yapan Çetibeli Jandarma Karakolu Kontrol noktasında, sadece bir kaç dakikada 4 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

14 GÜNLÜK KARANTİNA KARARI

 Şehir dışından gelen sürücü ve yolcuların kimlik bilgileri ile cep telefon numaraları alındı. Jandarma ve polis ekipleri, “zorunlu olunmadığı sürece yolculuk yapmamalarını ve sosyal mesafeyi koruyarak hijyen kurallarına uymalarını” istedi. Bilgilendirmeyi dinleyen sürücüler yanında bulundurdukları dezenfektan ve kolonyaları gösterdiler. İl dışından gelenlere 14gün evden çıkmamaları yönünde uyarılar alınarak isim adres telefon bilgileri kaydedilip yetkili mercilere bildirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!