MARMARİS MANŞET

MARMARİS’İN GURURU

MARMARİS’İN GURURU

2018-2019 Sezonu Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından gerçekleştirilen 27. Sporun “En”leri ödül töreni Muğla’da CNS tesislerinde sahiplerini buldu. Geçen sene büyük başarılara imza atan Marmaris 1923 Spor Kulubü Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından 3 farklı kategoriden ödüle layık görüldü.

Bu yıl 27’nci düzenlenen Amatör Spor Kulüpleri Ödül töreni yoğun ilgiyle karşılandı. 28 branşta toplam 143 ödül görkemli bir törenle takdim edildi.

Marmaris 1923 Spor Kulubü geçen sezon yakalamış olduğu başarıları bu sezonda yakalamak için çalışmalarına  aynı istikrarla devam ediyor.  Bu sezon da hedeflerinin Türkiye Şampiyonluğu olduğunu belirten Marmaris 1923 Spor Kulubü Başkanı ve Antrenörü olan Görkem Murat Dinç, büyük başarılara imza atacağını söyledi.

Marmaris 1923 Spor Kulubü 3 dalda, 2018-2019 Futbol Sezonu Yılın En Başarılı Takımı Ödülü, 2018-2019 Futbol Sezonu U-14 Ligi C Grubu Şampiyonu Ödülü,  2018-2019 Futbol Sezonu En Başarılı Antrenörü Görkem Murat Dinç Ödüle layık görüldü.  Muğla ilinde en başarılı futbol takımı seçilen Marmaris 1923 Spor Kulubü, Marmaris’e büyük gurur yaşattı.

Muğla ilini ve Marmaris ilçesi temsil eden tek takım U-15 Türkiye Şampiyonasına giderek 1513 takım arasından son 22 takım arasına kalan 1923 Spor Kulubü oldu.

Spora kendini adamış çocuklar için çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Marmaris 1923 Spor Kulubü Başkanı ve Antrenörü olan Görkem Murat Dinç, Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Muğla’nın en iyi Antrenörü seçildiğim için mutlu olduğunu belirtti.

En iyi Antrenör

Çocuklarımız geleceğimiz diyerek bu işe baş koyduğunu ifade eden Görkem Murat Dinç, “Bana bu ödülü layık gören herkesten Allah razı olsun. Bu başarıyı yakalamam da emeği geçen başta sporcularım, saygıdeğer velilerim ve canımdan çok sevdiğim aileme çok teşekkür ederim. Yağmur-çamur, kar-kış demeden çalışan, sahada fair-play kuralları içerisinde centilmence mücadele eden, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan sporcularım ile büyük başarılara imza atmaya devam ediyoruz” dedi.

Marmaris’in Minik Ahtapotları imkansızı başarıyor

Sponsoru olmadığını halde ödüllere doymayan 1923 Marmaris Spor Kulubü Antrenörü Dinç, “Tesisimiz yok, Sahamız yok, Yeterli Antrenman malzemelerimiz yok, Deplasmana gidecek aracımız yok, Sponsorumuz yok, Takımımız hiç bir kamu kurum kuruluşları tarafından destek görmüyor, Marmaris’in çocuklarına kimse sahip çıkmıyor. Peki çocuklarımızın geleceği için, sporcu olmaları için, kötü alışkanlıklardan uzak durması ve sosyalleşmesi için ne yapıyoruz. Bu işe gönül vermiş Antrenörlere ne kadar destek oluyorsunuz” şeklinde konuştu.

Çocuklarımız Geleceğimiz diyoruz

Türkiye Şampiyonası için çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Görkem Murat Dinç , “Ben Marmaris’li değilim Sakarya’nın Karasu İlçesinden buraya geldim. Daha fazla çocuğa spor yaptırmak için 2 sene önce kendi kulübümü kurdum. 2 sene içerisinde Türkiye’nin farklı illerinde yapılan Uluslararası organizasyonlara katıldık. Katıldığımız turnuvalardan kupalar ve madalyalar alarak Marmaris’e geldik. Ancak Marmaris’te ki hiç kimseden bırakın ödül almayı Marmaris’in çocuklarını kimse tebrik etmedi. Karşılamaya gelmedi, makamına davet etmedi. Bütün imkansızlıklara, olumsuzluklara rağmen çocuklarımın geleceği için var gücümle çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!