MARMARİS MANŞET

MARMARİS’İN KEDİLERİ BAKIM ALTINDA

MARMARİS’İN KEDİLERİ BAKIM ALTINDA

Kedi besleme odağı sayısını 124’e çıkaran Marmaris Belediyesi, 2021’in başlamasıyla birlikte 500’e yakın kediyi kısırlaştırdı.
Marmaris Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak kedilerinin kısırlaştırılmasıyla ilgili çalışmalarına devam ediyor. 2021 yılının ilk 40 gününde 500’e yakın kediyi kısırlaştıran ekiplerin en büyük yardımcısı ise mahalle sakinleri.
Hisarönü Mahallesi’nde beslediği kedilerin kısırlaştırılması talebinde bulunan bir vatandaşın isteğiyle 31 kedinin operasyonu yapıldı. Mobil araçla bulundukları yerden alınan kedilere Geçici Bakımevi’nde kısırlaştırma işlemi yapıldı. Sağlık durumları normale dönen kediler tekrar alındıkları yere bırakıldı.
TALEPLER DE DEĞERLENDİRİLİYOR
Konuyla ilgili açıklama yapan belediye yetkilileri, “Sokaklarda yaşayan canlarımızın beslenmesi, sağlığı ve güvenliği için aralıksız çalışıyoruz. Besleme odağı sayımızı 124’e çıkardık. Bunun yanı sıra kısırlaştırma operasyonlarımız da devam ediyor. Vatandaşlarımızın da taleplerini değerlendirerek mobil aracımızla aldığımız kedilerimizi Bakımevi’nde operasyona alıyoruz. Sağlıklarına kavuşunca da aldığımız yere bırakıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!