MARMARİS MANŞET

MARMARİSİN TRAFİK SORUNU

Sevgili okurlar gerçekten Marmaris’in trafik sorunu tek kelime ile berbat bir durumda.  Benim bu işten en ufak bir menfaatim yok ancak görülen köy kılavuz istemiyor.

Şu an Marmaris’in en tenha zamanı ancak hemen her yerde sokak ve caddelere park edilmiş durumda. Cadde ve sokaklar yarı yarıya daraltılmış ve trafiğin akmasını önlüyor.

Bazı çok sayıda sokaklara çift taraflı park edilmiş, caddenin yarısı gitmiş, iki araç karşılıklı geçemiyor.

Bir de Muğla’ya gidiyorsunuz maazallah, tam bir çorba…

Burada anlaşılan tek şey trafiğin düzelmesine Hükümetin izin vermiyor olduğu.

Durumu gören her yabancı bunu söylüyor.

Hükümet istese böyle mi olur?  Demek ki istemiyor, trafik sıkışıklığını, trafik kaosunun olmasını istiyor. Aksi halde bir talimatla bu anında düzelirdi…

Bu yalnız Marmaris için değil bütün İl ve İlçeler için geçerli.

Her tarafta Otopark bulup araçların kesinlikle sokak ve caddelere park edilmemesi sağlansa trafik hemd e nasıl düzelir. Aramadığınız kadar boş ve park yeri olabilecek arsalar, her yerde mevcut.

Boş olduğu süre için bile kiralanabilir…

Bir şeyi istemezseniz olmaz…

Diğer yandan istemenin de şekli var. Araç kullanırken telefonla konuşmak gibi veya yaya geçitlerinde yayalara yol vermek gibi kurallar çıkartıp sonra takip etmezseniz otopark yapmanın veya arsa kiralamanın da hiç faydası olmaz. Çünkü kimse otoparka park etmez ve bildiğini okur…

Yanlış park eden aracı çekmek değil, uzaktan kameralarla çekilen resimlerle verilen yüklü cezalar caydırıcı olacaktır. Örneği bugün nerede ise tüm Avrupa’da mevcut.

Bugün batı medeniyetinde en acıtan ve caydırıcı ceza kameralar tarafından kaydedilen ve belli süre içinde ödenmesi zorunda olunan  yüklü para cezalarıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!