MARMARİS MANŞET

MARMARİSLİ SANATÇILARDAN SIĞLA SERGİSİ

MARMARİSLİ SANATÇILARDAN SIĞLA SERGİSİ

Marmarisli sanatçıların gözünden, dünyada sadece güneybatı Anadolu’da yetişen ve büyük bir bölümü Muğla bölgesinde yetişen sığla ağacının önemini anlatan, sağlık ve güzellik iksiri Sığla Sergisi, Kültür ve Sanatevi’nde     sanatseverlerle buluştu.

Marmaris Kent Konseyi Çevre Grubu, sağlık ve güzellik iksiri Sığla Sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Marmaris Sağlık ve Güzellik İksiri Sığla Sergisi adı altında 17 sanatçı eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu. ‘Geçmişten gelen zenginliğimiz, geleceğe taşımak görevimiz’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte; Alime Şimşek, Aysun Diyaroğlu, Burcu Arslan, Çiğdem Burçak Telli, Derya Çamur, Gökalp Arı, Gürsel Koç, Hamdi Telli, Kutadgu Kuru, Kübra Şirinyurt, Mehtap Kardaş, Nebahat Şahin, Nursel Kargın, Rubab Şenkal, Selin Yükselsoy, Sevil Mehdi ve Zülfikar Aytuğ’un, sığla temalı çalışmaları yer aldı.

Marmaris Kent Konseyi  Çevre Grubu,  2011 yılından beri Sığla ağacının koruma ve farkındalık yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sığla ağacı fotoğrafları ve resimleri sergilendi. Ayrıca sığla fidanı ve kurumuş sığla ağacı dalı sergide yer aldı.

Sığla kabuklarıyla eserler yaratan ve ağacın ölümsüzlüğünü anlatan sanatçı Nebahat Şahin,  “Sığla ağacını ormandan kesmiyoruz. Sığla’nın dökülen dallarından objeler yapıp değerlendiriyoruz” dedi.

 Sanatçı Kübra Şirinyurt  “Öncesizliğin ve sonrasızlığın arasında bir yerde, küllerinden yeniden doğan Sığlanın ölümsüzlüğünde, tanrıçaların, tanrıların efsanelerini yazdı insan!  Öncesi yoktu, sonrası yok boşluğun… Kavramlar, isimleri semboller, hırslar, kavgalar, savaşlar yarattık. Öncesiz ve sonrasızın ortasında sığlanın ölümsüzlüğünü öldürüyoruz zamansız boşluğun öncesizlik ve sonrasızlığında”diye konuştu. Sağlık ve güzellik iksiri Sığla sergisi, 25 Kasım’a kadar ziyarete açık kalacak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!