MARMARİS MANŞET

MARMARİS’TE KORONA SEFERBERLİĞİ

MARMARİS’TE KORONA SEFERBERLİĞİ

Marmaris Belediyesi, tüm dünyayı sarsan korona virüsüne karşı ilçedeki çocuk parkları, ibadethaneler, kültür merkezleri, resmi kurumlar gibi önemli kullanım alanlarında dezenfekte çalışması başlattı.

Marmaris Belediyesi, tüm dünyayı sarsan korona virüsüne karşı harekete geçti. Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçedeki önemli toplanma ve kullanım alanlarında virüslerden ve bakterilerden arındırma çalışmalarına başladı. İlk olarak Türkmenistan Parkı ve camilerde başlatılan dezenfekte çalışmasının ilçenin tümünde gerçekleştirileceği ifade edildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler rutin olarak yaptıkları sokak, cadde ve meydan yıkama ve temizlik işlerini, ülkemizde de görülen korona virüs nedeniyle sıklaştırdı. Ekipler ayrıca, yıkama ve süpürge araçlarının su tanklarına dezenfektan ve çeşitli temizlik kimyasalları da koyarak korona virüse karşı önlemlerini sıklaştırdı.

ÖNLEMLER ALINDI

Dezenfekte çalışmalarında ‘siglutaraldehit ortofitelaldehit’ bazlı dezenfektan kullanıldığını söyleyen Marmaris Belediyesi yetkilileri, “Bu dezenfektan sıkıldığı yerde bir film tabakası oluşturarak koruma yapıyor. Etkisi 45 – 60 gün sürüyor. Ama biz korona virüs tehlikesi geçene kadar 10 günlük periyodlar halinde uygulama yapacağız. Bu risk ortadan kalktıktan sonra da 45 günlük periyodlarla ilaçlama yapmaya devam edeceğiz” dediler. Bakteri, mantar ve özellikle de hayvanlardan insanlara geçen virüslere karşı etkili olan dezenfektanın uluslararası belgelere sahip olduğu ve içeriğinin insan sağlığı için bir tehlikesi olmadığı ifade edildi. Öte yandan Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği çalışmada Marmaris Belediyesi’nde de toplu kullanım alanları ilaçlandı. Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de belediyenin tüm birimlerine vatandaşların ve personelin kullanımı için el dezenfektanı yerleştirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!