MARMARİS MANŞET

Marmaris’te Plajlar Hazır

Marmaris’te Plajlar Hazır

Marmaris Belediyesi, koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında Marmaris’te ve mahallelerde kapalı olan halk plajlarında normalleşme süreci ve yeni sosyal hayat çerçevesinde yaz sezonu için çalışma başlattı.

Kış ayı boyunca yağmurdan zarar gören Marmaris’im Mavi Bayraklı halk plajları havaların ısınmasıyla ve normalleşme sürecinin başlamasıyla beraber bakımları yapıldı. Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar kapsamında halk plajlarında kum serimi yapıldı. Covid-19 tedbirlerine uygun olarak düzenlenen halk plajı ile sahil boyunca baştan sona yeşil alanların bakım onarım çalışmaları da gerçekleştirildi.

Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda, sosyal mesafe kuralları gereği halk plajlarında şemsiyeler arası mesafeler 5 metre olarak ayarlanıyor. Buna bağlı olarak geçen yıl belediye tarafından konulan şezlonglar salgın dolayısı ile konulmayacak ve sadece şemsiyeler yerleştirilecek.  Plaj genelinde ise temizlik çalışmaları da yapılıyor. Ayrıca plajlarda bulunan tuvaletler ve duşlar yenilenerek sosyal mesafe kurallarına göre düzenlendi. Buna bağlı olarak ilçedeki mahalleler de dahil olmak üzere halk plajları korona virüs salgını tedbirlerine uygun olarak hazırlayacak.

Önceki hafta plajlardaki çalışmaları denetleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve ekibi yapılan çalışmaları yerinde denetledi. Konuyla ilgili bilgi veren Marmaris Belediye Başkanı Oktay, “Bu yıl plajlarımızı corona virüsü tedbirlerine göre düzenliyoruz. Sosyal mesafe ve hijyen kuralları önceliğimiz olacak. Bu çerçevede fiziki şartlarda bazı değişimler yapıyoruz. Yeni duşlar, plaj içinde bazı yürüyüş yolları yapıyoruz. Bakanlığın açıklamalarına göre hareket etmeye devam edeceğiz. Örneğin vatandaşlar arasındaki sosyal mesafe kuralları mutlaka uygulanacak. Belediye olarak da gerek halk plajlarında gerekse işletilen yerlerde denetimlerimiz aralıksız sürecek” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!