MARMARİS MANŞET

MARMARİS’TE ŞÖLEN YAŞANACAK

MARMARİS’TE ŞÖLEN YAŞANACAK

Marmaris Kalimerhaba Derneği 15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali bünyesinde edebiyat ve güzel sanatlardan oluşan bir sanat şöleni sunacak.

Marmaris Kalimerhaba Uluslararası Dostluk İşbirliği ve Tanıtma Derneği  Başkanı Selma Sonat Marmaris’te yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Büyük bir şölen yaşanılacağını belirten Sonat, “Bu yıl da 08 – 27 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenen 15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali bünyesinde 2. Uluslararası Marmaris Şiir Festivali etkinliklerini de gerçekleştirerek Festival İçinde Festival imajı ile edebiyat ve güzel sanatlardan oluşan bir sanat şöleni yaşatacağız” dedi.

“Sanat engel tanımaz”

15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali’nde ilk kez Marmaris Belediyesi’nin destek verdiğini söyleyen Selma Sonat şu ifadelere yer verdi,  “Mart ayı içerisinde 13 Mart 2020 Cuma günü “Kadın İçinde Kadın” Karma Güzel Sanatlar – El Sanatları Sergisi ve Yazarlar İmza Günü ile açılacak festivale birçok sanat kuruluşu ve sanata duyarlı kurum katkı koymaktadır. Başta 15 yıldır ilk kez bu yıl festivale destek veren Marmaris Belediyesi olmak üzere festivalimize başladığı günden bugüne katkı koyan Marmaris Ticaret Odası, Marmaris Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Marmaris Deniz Ticaret Odası, Marmaris Şoförler Odası ile Uluslar arası PEN Yazarlar Birliği – Marmaris Filarmoni – Marmaris Kent Konseyi, kültür, sanata duyarlı basına ve tüm sivil toplum kuruluşlarına, kişi ve kurumlara teşekkür ederiz. 15 yıldır sanatçı ve sanatseverlerin omuzladığı festivalimiz, bu yıl ülkeden ve dünyadan 150 Ressam, Şair, Yazar, Müzisyen ve Tiyatro sanatçısının katılımı ile gerçekleşecektir. Sırası ile ek programda detaylı olarak yer alan 13 – 22 Mart 2020 etkinliklerimiz Marmaris Belediyesi Kültür Sanat Evi’nde  ‘Şiir Gibi Bir Gün ’sloganı ile 21 Mart Dünya Şiir Günü etkinliklerimiz ve 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü “Altan Karındaş’a Saygı Gecesi” etkinliklerimiz Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir. Ülkemiz ve dünyamızın içinde bulunduğu tüm olumsuz koşulların sanatın ışığı ile aydınlığa çıkacağı umudumuzu bu yıl da “Sanat Engel Tanımaz” diyerek yeniliyor, tamamı halka açık ve ücretsiz olan etkinliklerimizi izlemeye halkımızı ve Marmaris’imizi ziyaret eden tüm Dünya İnsanlarını davet ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!