MARMARİS MANŞET

MARMARİS’TEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLALIM

MARMARİS’TEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLALIM

Ak Parti Marmaris İlçe yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile gazetemize ziyaret ederek günümüzü kutladı. Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, “ Sorunlar şikayet etmekle çözülmüyor. Gelin sorunlarla ilgili ortak çözüm yoluna gidelim. Yani biz Marmaris’ten Türkiye’ye yapıcı bir şey yaparak örnek model olalım” dedi. Ülgen ayrıca Marmaris’te yapılacak olan projelerden de bahsederek, stadyum, hastane ve Marmaris’teki kira sorunları hakkında açıklamalarda bulundu. Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, Yönetim Kurulu Üyeleri Zehra Tavacı, Mehmet Günay, Kadın Kolları ve Siyasi Hukuk İşleri Başkanı Tülay Saykolu ve Seçim İşleri Başkanı Tülin Avşar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize ziyaret ederek, gazetemiz imtiyaz sahibi Arif Çataroğlu ve muhabirlerimiz ile görüş alışverişinde bulundu.

 Ziyaretinde Marmaris gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, “Marmaris’te yaşadığımız herhangi bir sorunu gelin hep birlikte çözelim. Ne yapılması gerekiyorsa bunu birlikte yapalım. Olumsuz bir durum olduğu zaman Marmaris’te bazı STK’lar hemen hükümete saldırıyor. Bunu meydana çıkıp şikayet etmekle sorun çözülmüyor. Gelin sorunlarla ilgili ortak çözüm yoluna gidelim. İşi uzmanları ile birlikte çözelim. Yani biz Marmaris’ten Türkiye’ye yapıcı bir şey yaparak örnek model olalım. Çünkü özel bir bölgede yaşıyoruz. Herkes bizden örnek alsın. Hataları eleştirmeyelim demiyorum ama yapıcı eleştirelim. Yani yaptığımızla örnek olup, kim hata yaptıysa onu birlikte utandıralım. Siyasi kaygı düşünmeden bu işleri yapabilmeliyiz. Marmaris stadyumunun artık çözüldüğüne değinen İlçe Başkanı Ülgen, “2.8 milyon TL. ödenek ile şuanda ihale çalışması yapılıyor. Yakın bir zamanda ihaleye çıkacak. Stadyumumuzdaki çimler UEFA standartlarına uygun çim yapılacak. Tiribünler, soyunma odaları yeniden yapılacak. Böylece sporcularımızın kullanabileceği bir tesis olacak.  Bununla birlikte hastane ihalemiz oldu. Bunda Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çok büyük katkısı oldu” dedi.  Marmaris’in sorunlarına karşı yerel yönetim yani Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile de uyum içinde bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Marmaris’teki kira mağdurlarının da farkında olduğuna değinen Başkan Ülgen, bununla ilgili bir çalışma yaptıklarına değinerek, “ Marmaris’te hazine arazisi yok. Orman arazilerinde de konut yapmamız imkansız. Hazine arazisi de olmadığı için dolayısıyla Marmaris’te ve çevresinde vatandaşın özel mülklerine girmemiz gerekiyor. Bununla ilgili vatandaşlarımızla arazisini vermek isteyen vatandaşlarımızla görüşmeler yapıyoruz. Yeterli bir alana ulaştığımızda bunu TOKİ başkanına sunarız ve teknik olarak araştırıp TOKİ olumlu bulursa yapılabilir. Böyle bir çalışmanın içindeyiz. Bununla ilgili olumlu gidişatımız var”

Marmaris’te aslında konut sorununun olmadığına da değinen Ülgen bu sorunun yaratıldığına değinerek, “ Marmaris’te aslında bir çok daire boş. Bunu yazın günlük ve haftalık kiraya vermek için boş bekletiyorlar. Bunun için daire alanlar var. Yetkililer bunlarla ilgili gerekli takibi yapıyor. Gazetemiz imtiyaz sahibi Arif Çataroğlu’da ziyaretlerinden dolayı Ak Parti yönetimine teşekkür ederek, Marmaris için yapıalcak projelerde başarılar diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!