MARMARİS MANŞET

MARTI MYRA İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

MARTI MYRA İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

287 milyon değer biçilen Antalya Kemer’deki Martı Myra’nın icradan satış ihalesinin basında çıkmasının ardından Martı Otel İşletmeleri AŞ’den açıklama geldi. Açıklamada, banka ile yapılandırma görüşmeleri karşılıklı mutabakat içinde protokol aşamasına gelinmiştir denildi.

Basında çıkan haberde, alacaklı bankanın Martı’nın dört oteli için icra talebinde bulunduğunu ve icradan satış ihalesinin 16 Ocak 2020’de yapılacağına yer verildi. Ayrıca haberde, 553 oda ve bin 209 yatak kapasiteli Antalya Kemer’deki Martı Myra otelinin 287 milyon 578 bin TL’lik tahmini değerin yüzde 50’si üzerinden talep çıkmazsa ikinci ihalenin 13 Şubat 2020’de yapılacağı belirtildi.

Martı Myra Otelinin icradan satılacağına ilişkin haber üzerine Martı GYO’dan açıklama yapıldı. Açıklamada sorunun geç ödemeden kaynaklandığı, banka ile borcun yeniden yapılandırılması görüşmelerinin devam ettiği belirtiliyor.

 Martı GYO’nun Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a yaptığı açıklama şöyle:

 31.10.2019 tarihli açıklamamıza ilişkin olarak; şirketimiz ve Martı Otel İşletmeleri AŞ’nin, Denizbank AŞ ve Deniz faktoring AŞ ile imzaladığı genel kredı sözleşmeleri ve ek belgelerine istinaden kullanılan 30.09.2019 tarihi itibariyle şirketimiz kayıtlarında yer alan 42.812.422 USD tutarındaki kredilerimizin 26.06.2018 tarihi itibariyle ödenmesi gereken faiz ödemelerinde “arızı nakit sıkışıklığı” sebebiyle, “gecikmeli ödemede “ bulunulmuştur.

    Ancak ilgili banka tarafından gecikmeli ödemeye istinaden 18.07.2018 tarihli ihtarnameleri ile tüm kredi borcumuza muacceliyet kazandırılmış olup, aynı tarih itibariyle banka ile borcun yeniden yapılandırılması görüşmelerine başlanmıştır.

    Şirketimizce ödeme planı dahilinde yapılacak ödemelere devam edilmesinde finansal bir güçlülüğümüz olmadığı, sadece gecikmeli ödemede bulunulmuş olduğu ve banka ile yeniden yapılandırma görüşmelerinin başlatıldığı gözetilerek, mevcut hali ile piyasa katılımcılarının farklı yorum ve değerlendirmelere ulaşmasına imkan verebilecek bilgilerin kamuya açıklanması yanıltıcı olabileceğinden, gizlilik önlemleri alınmak suretiyle, yapılandırma görüşmeleri sonuçlanıncaya kadar ilgili mevzuatın verdiği yetkiye dayanılarak 19.07.2018 tarihli Yönetim Kurulu kararları ile söz konusu sürece ilişkin bilgilerin açıklanması ertelenmiştir.

    Banka ile yapılandırma görüşmeleri karşılıklı mutabakat içinde protokol aşamasına gelmiş olmakla birlikte, banka tarafından takip edilip prosedürünün gereği olarak yasal işlemlere devam edilmekte olup, yasal yollara başvuru hakkımız saklı bulunmaktadır. Konuya ilişkin gelişmeler kamu ile tam ve zamanında paylaşılacaktır”denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!