MARMARİS MANŞET

MARVELOS’U VATANDAŞLAR ÇOK SEVDİ

MARVELOS’U VATANDAŞLAR ÇOK SEVDİ

Haziran ayında vatandaşların hizmetine açılan Akıllı Bisiklet Sistemini (Marvelos),  Marmarisliler, yerli ve yabancı turistler çok sevdi.

Her geçen gün Marmaris’te bisiklet ağını genişleten Marmaris Belediyesi haziran ayında vatandaşların hizmetine sunduğu Akıllı Bisiklet Sistemini (Marvelos), kış döneminde de vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Özellikle havaların güneşli olduğu zamanlarda vatandaşlar akıllı bisikletler ile Marmaris’te gezmeyi tercih ediyor. Özellikle ilk sırada akıllı bisikletleri gençler tercih ediyor. Gençler daha çok bisikleti  hobi ve spor amacının dışında ulaşım amaçlı da kullanıyor.

Marmaris’te yerli ve yabancı vatandaşlar, 11 istasyonun 9’undan ister yıllık abone olarak, ister abone kartına para yükleterek, isterlerse kredi kartlarıyla bisiklet kiralayabiliyor. Bisikletler; kiosk, mobil uygulama ve web sitesi üzerinden kredi kartı, abone noktalarından ise nakit ödeme ile saatlik 1.25 TL karşılığında kullanılabiliyor. Yıllık 50 TL’lik abonelik kartı alınması durumunda ise günlük olarak 1 saat ücretsiz binme hakkı bulunuyor.

Haziran ayında bisiklet uygulamasının açılışında konuşan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, kent içinde bisikletli ulaşımın günlük yaşamın bir parçası olmasını hedeflediklerini belirtmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!