MARMARİS MANŞET

MASKEMİ TAKARIM, FARKINDALIK YARATIRIM

MASKEMİ TAKARIM, FARKINDALIK YARATIRIM

MSKÜ Sağlıklı yaşam öğrenci topluluk koordinatörü öğretim görevlisi Neşe Şayak ve topluluk öğrencileri 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen  “ Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım” projesine destek verdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, okul bahçesinde lösemi hastası arkadaşlarının yanında olduklarını göstermek amacıyla maske takarak mesaj verdi.

Farkındalık yaratmak için bu etkinliği gerçekleştirdiğini söyleyen  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Neşe Şayak, okulun  bünyesinde sağlıklı yaşam  topluluğu oluşturduklarını belirtti.  Sağlık Toplumunu oluşturmadaki amacın herkese ulaşabilmek için kurduklarını vurgulayan Şayak, “ Herkesin bilinçlenip ve farkındalık yaratmak için destek olmaya çağırıyoruz. 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Hastası gereği bu etkinliği düzenledik” dedi.

Lösemi bir kan hastalığı olduğunu belirten Şayak, erken teşhis edilerek bu hastalığın önüne geçilebileceğini kaydetti.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve belediye personeli de  maskesini takarak destek mesajını verdi.

ERKEN TEŞHİS ÖNEMLİ

Löseminin değil, sevginin ve iyiliğin bulaşıcı olduğu inancıyla lösemili çocuklar için bir araya gelen öğrenciler erken teşhisin önemli olmasına dikkat çekti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yüksekokulu Sağlıklı Yaşam Öğrenci Topluluğu Başkanı Selamet Baran, lösemili çocuklara destek olmak için buradayız.  ‘Bir çocuğun hayatından daha değerli ne  olabilir ki’ sözü ile yola çıkan bir avuç insan tarafından bir masa ve sandalye ile 8 Kasım 1998 yılında kurulan LÖSEV tüm Türkiye’de ki lösemili ve kanserli çocuklara bir umut olmuştur” dedi.

Sağlıklı Yaşam Öğrenci Topluluğu Üyesi olan Sinem İlayda Karadaş lösemili çocuklar haftasına dikkat çekmek için toplandıklarını söyleyerek, “  Zengin, fakir, doğulu, batılı,küçük ve büyük demeden herkesi etkileyen bu hastalığa karşı farkındalık yaratmalıyız.  Bu mücadeleye karşı yaşam savaşı veren minik canları yalnız bırakmamalıyız.Onların küçücük bedenlerinde atan kocaman yüreklerine verilecek en büyük hediye sevgidir. Bizde burada maskelerimizi takarak “Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım” etkinliği ile minik kalplerimize destek oluyoruz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!