MARMARİS MANŞET

Menteşe Yıldız Spor Kulübünün Kuruldu

Menteşe Yıldız Spor Kulübünün Kuruldu

Muğla’da gençlere spora alıştırmak ve birçok branşta sporcu yetiştirmek için yeni bir kulüp kuruluyor. Başta futbol, yüzme, jimnastik, tenis, basketbol, olmak üzere diğer branşlarda sporcu yetiştirilecek. Amaç sadece sporcu yetiştirmek değil aynı zamanda gençlere sosyal bir ortam hazırlamak. Ayrıca bu vesileyle bir çok sporcu antrenör de istihdam sağlamış olacak.

Spor kulübünün kuruluşu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi içinde bulunan Deson Restaurantta gerçekleşti. 20 üyenin katılımıyla gerçekleşen Kurul’a İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl’ün ve Gençlik Spor ve İl Müdürü Ömer İlman’da konuk olarak katıldı. Toplantı’ya Üniversiteden Doç. Dr. Halil Evren Şentürk ve Doç. Dr. Murat Keçiş’te katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başladı açılış konuşmasının ardından divan heyeti seçildi. Divan heyeti Başkanı Doç. Dr. Halil Evren Şentürk, Başkan vekili Doç. Dr. Murat Keçiş ve katip üye olarak ta Seda Akcan seçildi. Yönetim kurulu ise, Turgut Çulcuoğlu, Doç. Dr. Murat Keçiş, Eser Mazı, Özgün Miraç Özçilingir, Ozan Civelek, Sena Turhan ve Seda Akcan’dan oluştu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl yaptığı konuşmasında özellikle turizmin çok geniş bir alanı kapsadığını ve spor turizminin de bu alana dahil olduğunu belirterek, Muğla ilinin spor turizminde önemli bir konuma gelmesi adına Spor İl Müdürlüğü ile koordineli çalışmalar yürütüldüğünün altını çizdi. Vatanını ve milletini seven, bu doğrultuda harekete geçen üretken gençlerin desteklenmesi gerektiğini belirten Bingöl, Menteşe Yıldız Spor Kulübünün faaliyete geçmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Ilman, üniversite gençlerinin daha iyi şartlar altında eğitim hayatına devam edebilmesi için hali hazırda yürütülen projelerin tamamlanmak üzere olduğunu, gençlerin spor ile buluşması adına atılan adımların İl Spor Müdürlüğü olarak daima destekleneceğini söyledi.

Menteşe Yıldız Spor Kulübünün Pandemi kısıtlamalar sonrası başta; Futbol, Yüzme, Jimnastik, Tenis, Atletizm ve Basketbol gibi branşlarda daha çok altyapıya yönelik faaliyet gösterecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!