MARMARİS MANŞET

Minik sürücüler hem eğleniyor, hem öğreniyor

Minik sürücüler hem eğleniyor, hem öğreniyor

Marmaris Belediyesi tarafından minik öğrenciler için gerçekleştirilen proje ile çocuklar hem eğleniyor hem trafik kurallarını öğreniyor.

Marmaris Belediyesi tarafından çocukların trafik eğitimini erken yaşta alması ve kaliteli zaman geçirebilmesi amacıyla hayata geçirilen Trafik Eğitim Parkı, Ortacalı öğrencileri ağırladı.Ortaca Final Okulları ilkokul 1. Sınıf öğrencisi 60 çocuk uygulamalı trafik eğitimi almak için Marmaris Trafik Eğitim Parkı’na geldi. Zabıta Ekiplerinin öncülük ettiği eğitimlerde çocuklara teorik ve pratik bilgiler verildi. Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli Osman Güzel’den trafik kurallarını öğrenen öğrenciler eğlenirken, öğrenme şansı yakaladı. Sırayla akülü araçları kullanan çocuklar trafikle ilgili sorular da sordu.

Ortaca Final Okulları İlkokul Müdür yardımcısı Levent Gürel bulundukları ilçede benzer bir eğitim bulunmadığı için Marmaris’e geldiklerini söyleyerek; “1.sınıfa giden 60 öğrenciyle geldik. Öğrencilerimiz burada uygulamalı olarak yaşayarak trafik kurallarını öğrendiler. Marmaris Belediyesi’ne ve Zabıta Müdürlüğü’ne misafirperverliklerinden ve ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz” dedi. Ortacalı minikler benzin istasyonu, mini tren ve trafik ışıklarıyla çocuklara kendilerini sürücü gibi hissettiren parkta cıvıl cıvıl bir gün geçirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!