MARMARİS MANŞET

MTO’DAN ÜCRETSİZ HİJYEN EĞİTİMİ

MTO’DAN ÜCRETSİZ HİJYEN EĞİTİMİ

5 milyon kişiyi aşan Koronavirüs salgını sonrası yeniden normalleşme süreci kapsamında faaliyetlerine geri dönmeye çalışan turizm işletmeleri, ilgili Bakanlıklar tarafından açıklanan genelgelere göre hazırlıklarına devam ediyor. Pandemi sonrası konaklama işletmeleri için zorunlu hale getirilen Hijyen Eğitim Sertifikası için Marmaris Ticaret Odası ücretsiz online eğitim düzenleyecek.

Marmaris’i de yakından etkileyen Pandemi ile birlikte pek çok işletme faaliyetine ara vermişti. Turizm sezonunun gelmesi ve seyahat yasaklarının kaldırılmasıyla birlikte, iç turizmde hareketlenme başladı. Bakanlıklar tarafından gönderilen genelgeye göre ise, hazırlık sürecinde özellikle konaklama sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde çalışan personelin, Hijyen Eğitim Sertifikası alması zorunlu hale getirildi. Hijyen protokolü ve uygulamalarının zorunlu olduğu bu süreçte MTO, Eczacıbaşı Profesyonel ile iş birliğinde işletme personeline ücretsiz eğitim verecek.

MTO Başkanı S. Mutlu Ayhan, üye işletmelerinin hem sağlık hem de idari açıdan bu eğitimi mutlaka almalarına dikkat çekerken, genelde ücretli olarak verilen hijyen eğitiminden Oda üyelerinin ücretsiz olarak faydalanabilmesi için anlaşma yaptıklarını belirtti. Başkan Ayhan, bu eğitimle birlikte işletmelerin bünyesinde bulundurdukları personelin, Hijyen uygulamalarından ve uyulması gereken protokol kurallarına uygun hazırlık yapabileceklerini ifade etti.

ECZACIBAŞI GÜVENCESİNDE EĞİTİM VERİLECEK

10 Haziran Çarşamba günü saat 10:00-12:00 arasında konaklama sektörü, 12 Haziran Cuma saat 14:00-16:00 arası yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren işletmeleri kapsayacak olan eğitimi Eczacıbaşı Profesyonel bünyesinde kurulan EP Akademi verecek. Gıda Mühendisi Pınar Günenç tarafından verilecek olan eğitimde sonunda ise, katılan her katılımcının adına hazırlanmış sertifika gönderilecek. MTO web sayfası ve sosyal medya hesapları yer alan link üzerinden yapılacak başvuruyla kayıt işlemlerinin yapılacağı eğitim, aynı link ile belirtilen tarihlerde canlı yayın üstünden yapılacak. Her eğitime 1000 kişinin katılabileceğini belirten MTO Başkanı Ayhan, ayrıca EP Akademi web sayfası üzerinde yer alan eğitim modüllerinin de duyurusunu yapacaklarını, bu eğitimlerden de ücretsiz faydalanılabileceğini sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!