MARMARİS MANŞET

MUĞLA İLE İLGİLİ SORULARA YANIT YOK

MUĞLA İLE İLGİLİ SORULARA YANIT YOK

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın başta sağlık, çevre ve ekonomi olmak üzere Muğla’nın çeşitli sorunlarıyla ilgili verdiği soru önergelerine iktidardan yanıt gelmedi. CHP’li Alban, “AKP iktidarı Muğla’yı görmüyor. Bakanlar soruları yanıtlamak yerine, kaçıyor. Halkın sorularına yanıt vermekten kaçan bir bakanlar kabinesi var” dedi.

CHP’li Alban, bakanlar tarafından soru önergelerine yanıt verilmemesinin, halkın gerçek gündeminden uzaklaşmak olarak niteledi. “Biz soruları halk adına sunuyoruz ve bilgi istiyoruz” diyen Alban, anayasa gereği bakanlıkların önergelere 15 gün içinde yanıt vermesi gerektiğini ifade etti.

PANDEMİYLE İLGİLİ HİÇBİR YANIT YOK

Özellikle pandemi döneminde Muğla ve ilçelerindeki durumla ilgili olarak sorulara yanıt gelmediğini belirten Alban, halkın sağlığı birilerinin umrunda bile değil. İlçelerde birçok hastanede eksiklikler devam ediyor. Pandemi süreci bitmedi ve vaka sayısı her geçen gün artmaya tekrar başladı. Sağlık Bakanlığı’ndan bu konudaki sorularımıza ise yanıt gelmiyor” dedi.

CHP’li Alban, “Bodrum Devlet Hastanesi’nin akibetini soruyoruz yanıt yok, sağlık personelinin durumuyla ilgili soruyuz yanıt yok. Esnafın, çiftçinin sorunlarını soruyoruz yanıt yok…Demek ki sorulara verecek yanıtları yok” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!