MARMARİS MANŞET

MUĞLA’YA BİR YILDA 4 MİLYAR KAYNAK

MUĞLA’YA BİR YILDA 4 MİLYAR KAYNAK

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla’da son 1 yılda hayata geçirilen yatırımlar ve 2020 yılında hayata geçirilecek projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gökcan,  Muğla’ya 1 yılda çeşitli bakanlıklardan; yatırım, hizmet ve toplum yararına çalışma projesi kapsamında 4 milyar TL’den fazla kaynak kullandıklarını söyledi.

Milletvekili Gökcan, yaptığı basın açıklamasında eğitimden sağlığa altyapıdan çevreye, gençlik ve spordan kadar her alanda Muğla’ya yatırımlara devam ettiklerine işaret ederek, şu bilgileri paylaştı:

“Kavaklıdere İlçesinde inşaatı devam eden Kavaklıdere meslek yüksek okulunun tamamlanma ödeneği olan 2.5 milyon TL kaynak aktarıldı.

Dalaman ilçemizin Hükümet Konağı yapımını 2020 yılı bütçesine aldırdık.

Seydikemer Hükümet konağı ve belediye binamızın inşaatı devam ediyor. Köyceğiz Hükümet Konağı projesini takip ediyoruz. Kavaklıdere ilçemizi ise Doğalgaz ile buluşturuyoruz.

Teknopark Projesi için ilk etapta ihtiyaç duyulan yaklaşık 5 milyon TL ödenek Muğla’mıza gönderilecek”

Sandras Su Projesi…

Milletvekili Gökcan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Muğlamız için büyük önem taşıyan ve 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacımızı karşılayacak olan Muğla-Sandras içme suyu projesinin hayata geçirilmesi için  622 milyon  TL bedel ile 2019 yatırım programına aldırdık. 2020 yılı içerisinde ihaleye çıkılıp, ilk  kazma vurulacak ve  çalışmalara başlanacaktır.

Dalaman ilçemizin Hükümet Konağı yapımını 2020 yılı bütçesine aldırdık. Kavaklıdere ilçemizi ise doğalgaz ile buluşturuyoruz. 6 Aralık Cuma günü Kavaklıdere doğalgazı için temel atma törenini gerçekleştiriyoruz”

Teknopark’a 5 Milyon TL…

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret ederek, Muğla’ya yapılacak yatırımları görüştüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Proje aşamasında olan ıslah organize sanayi bölgesi ve Muğla Teknopark Projesi için destek istedik. Sayın bakanımız Teknopark için ilk etapta ihtiyaç duyduğumuz 4.899.192.00 TL  (Yaklaşık 5 milyon TL) ödeneği ivedilikle gönderecekleri ve ıslah organize sanayi bölgesi projesinin hızlandırılacağı müjdesini verdiler.

Üniversitenin Yurt Kapasitesi Artırılıyor…

Geçtiğimiz günlerde; 150’şer  yataklı Seydikemer  ve  Marmaris ilçelerindeki devlet hastanelerinin ihalelerini yaptırdıklarını anlatan AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, şunları ifade etti:

“Bir çok ilçemize bakanlığımızın  ve spor toto teşkilatımızın destekleri ile gençlerimiz için çok sayıda halı sahayı  hizmete soktuk. Gençlerimiz için spor tesisleri açtık, gençlik merkezleri açılması için çalışmalarımız devam ediyor.

Üniversitemize ihtiyaç duyulan kaynakların aktarılmasını  sağladık. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin yurt kapasitesini artırmak için de çalışmalarımız sürüyor.

Menteşe’de 4 bin yatak kapasiteli  2 ayrı yurt binamızın  inşaatına başlandı.

Fethiye’de yurt için 110 dönüm arsa tahsis ettirdik. 1.000 yatak kapasiteli  yurt binamızın  25 Şubat’ta ihalesini yaptık.

Milas ilçemizde bu eğitim dönemi başında 504 yatak kapasiteli yurt binamızı öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Muğla Merkez, Fethiye ve Milas’da toplam 5.354 yatak kapasiteli yurt binalarını projelendirdik. İnşaatına başlanan ve proje aşamasında olan yurtların 2020 yılına kadar hizmete girmesini planladık.”

Muğla’ya Yapılan Yatırımlardan…

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla’da son 1 yılda hayata geçirilen yatırımlar ve 2020 yılında hayata geçirilecek projelerle ilgili değerlendirmesini şöyle tamamladı:

“Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanemizde kalp cerrahisi bölümünde operasyonlar yapılmaya başladı. Ayrıca 2 adet anjiyo cihazımız hastanemize teslim edildi. Hastanemize tüp bebek merkezi kurulması için ödenek aldık ve projelendirdik.

Elektrik, trafo, enerji hatları sorununun çözümü için öncelikli olan bölgeleri yatırım programlarına aldırıp, takiplerini yaptık.

Binlerce hemşerimizi ilgilendiren kadastro çalışmalarını Muğla genelinde hızlandırdık.

İlçelerimize Millet Bahçeleri, Bisiklet ve yürüyüş yolu projeleri kazandırmak için çalışmalarımız olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde ihalelere çıkılacaktır.

Belediyelerimizin acil ihtiyacı olan araç, ekip, ekipman ihtiyaçlarını büyük ölçüde temin ettik.

Adalet Sarayları, Hükümet konakları, ilçe emniyet  müdürlükleri binalarının yapımı için görüşmelerimiz sürüyor ve bu alanlarda önemli gelişmeler sağladık. Konut sorununu çözmek için TOKİ ile çalışma ve görüşmelerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Yeni TOKİ projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz.

İlimize Milli Eğitim Bakanlığımızdan yeni okul yatırımları kazandırdık.

Bu süreçte Muğlamıza özel destek, ilgi ve yardımları için başta Genel Başkanımız Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan  olmak üzere tüm bakanlarımıza, hemşerilerimiz adına teşekkür ediyor,  şükranlarımızı sunuyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!