MARMARİS MANŞET

Muğla’ya Üç Adet Baraj Önerisi

Muğla’ya Üç Adet Baraj Önerisi

Önceki gün Marmaris’e gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, kuraklık nedeniyle önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin ve Muğla’nın önemli su sıkıntısı yaşayacağını söyledi. Başkan Gürün, bu amaçla Muğla’nın gelecekte su sıkıntısı çekmemesi için acilen üç adet baraj yapılması gerektiğini vurguladı.

Çarşamba günü Marmaris’te yapılacak olan projeler hakkında açıklamalarda bulunmak üzere Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı ziyaret eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, proje açıklamasının ardından Muğla’nın önümüzdeki yıllarda kuraklık nedeniyle su sıkıntısı çekeceğini ifade etti.

Başkan Gürün; “ Bilim adamları tarafından kuraklığın önümüzdeki yıllardan itibaren kendini iyice göstereceği ifade ediliyor. Bizim Muğla olarak bu duruma karşı hazırladığımız projelerimiz var. Muğla’nın gelecekte su sıkıntı çekmemesi için Devlet Su İşleri ile görüşüyoruz. Bizim öngörümüze göre Muğla’ya 3 adet baraj yapılması lazım. Gelecekteki az yağan yağmura rağmen Muğla’nın susuz kalmamasını temin etmemiz gerekiyor. Bütün bunları her gün her saat konuşuyoruz, tartışıyoruz. Belediye başkanlarımızla sürekli ihtiyaç halindeyiz. Sorunları birlikte ele alıyoruz. Böylece halkımızın ihtiyacını gidermeye ve refahını arttırmaya çalışıyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!