MARMARİS MANŞET

NARKO TİMDEN GECE OPERASYONU

NARKO TİMDEN GECE OPERASYONU

Marmaris Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Marmaris’te uyuşturucu satıcılarına art arda darbe vurmaya devam ediyor.

Marmaris Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde uyuşturucu tacirlerine operasyon yapıldı. Aynı günde iki ayrı noktaya yapılan operasyonda toplam 64.80 gr toz esrar, 1.02 gr Metamfetamin, 4,97 gr tütünle karışık esrar, 2,66 gr hibrit esrar olarak bilinen skunk ve 0.56 kram kokain ele geçirdi.

Marmaris Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri ilk olarak Siteler Mahallesinde bulunan  bir sitedeki  bir ikamette uyuşturucu madde ticareti yapıldığı bilgisini takibe aldı. Ardından 12.06.2020 Cuma gece saat 00.30 sıralarında  ikamete iki kişinin girdiği görüldü. Kısa  süre sonra şahıslar çıktığında yapılan kontrolörlerde İ .B ve U.E.Ş. isimli şahıslarda Cumhuriyet Başsavcılığının Kararı ve talimatları ile yapılan aramda  1.79 Gram Tütünle karışık Esrar ele geçirildi. Şahıslara hakkında Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak suçundan  işlem yapıldı. Devam eden operasyon neticesinde ; Cumhuriyet Başsavcılığından arama ve el koyma kararına istinaden C.A isimli şahsa ait olduğu tespit edilen ikamette yapılan aramada; 

0.56 Gram Metamfetamin, 0.56 Gram Kokain, 0.59 Gram Skunk, 2.07 Gram Skunk 1.40 Gram Tütünle karışık Esrar, Esrar Öğütücü, hassas terazi ve  uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen

5 adet 100 ₺, 1 adet 50 ₺ ele geçirildi. C.A isimli şahıs gözaltına alınarak Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. C.A çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ORMANA SAKLADILAR

Yine aynı gün Siteler Mahallesinde bulunan bir apartın odasında uyuşturucu madde bulunduğu bilgisi alınması üzerine  Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığının karar talimatları ile yapılan aramada ;

6.99 Gram Toz Esrar, 1.96 Gram Toz Esrar, 0.46 Gram Metamfetamin ve 3.57 Gram Tütünle karışık Esrar

Maddeleri ele geçirildi. Odada yakalanan K.S isimli şahıs hakkında Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve kullanmak suçundan işlem yapıldı.

 Devam eden çalışmalar ve operasyonlar neticesinde uyuşturucu maddelerin ormanlık alanda olduğu ve B.O isimli şahsa ait olduğu tespit edilerek,aynı gün sabaha karşı saat 05.00 sıralarında Marmaris Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince ormanlık bölgede yaklaşık 3 saat süren arama çalışmaları sırasında yakalanan maddenin devamı niteliğinde gömülü vaziyette 55.85 gram toz esrar ve hassas terazi ele geçirildi.

  B.O isimli şahsın adresi tespit edilerek yakalandı. Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda B.O isimli şahıs Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçu kapsamında gözaltına alınarak Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak suçundan Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. B.O. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

WhatsApp-Video-2020-06-12-at-15.27.41
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!