MARMARİS MANŞET

NEDEN ÇEKTİK BUNCA EZİYETİ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

17 gün seyreltilmiş tam kapanma ilan edildi. Seyreltilmiş diyorum çünkü yirmi milyona yakın çalışan işlerine devam etti.

Hal böyle iken, daha 10 gün geçmişken malum salgının beli kırıldı, gerek hasta sayısı gerekse ölüm oranları üçte iki azaldı, kısmetse bayram sonrası bir bayram daha yaşayacağız.

 Bu bayramı sadece biz mi yaşayacağız hayır ülkemizin tüm ekonomik turizm ve sosyal kültürel alanları da çalışanlar, esnafı, şarkıcısı, ev temizlik işçiler, tekel bayileri, sokakta yaşayan bizden birileri de bayram yapacaklardır inşallah.

Umarım ve Allah’hın izniyle, bayram üzerine bayram yapar ülkemiz.

Salgınla mücadelemadem bu kadar kolayaydı da neden yılı aşkın bir suredir eziyet çekip karantilarda duvarlara, çeltik attık.

Malum salgın dünyayı ele geçirdiğinde, kapanaydık ,on yedi gün değil de,  otuz gün olsaydı da,  başta atmış beş yaş üstü ve de on sekiz yaş altı yaşayanlarımız, bu kadar eziyet çekmeseydi. Kimbilir belki de vefat edenlerimiz bile bu kadar olmazdı.

Kapanmadık ta ne kazandık?

On dört ay sonra, on yedi gün kapandık bakalım neler kazanacağız?

Geçmiş, gelecek için tecrübeler kaynağıdır. Bir kaç ay veya daha sonrasında  salgın ile ilğili olarak yapılmayan ve yapılanların karnesi önümüzde olacaktır.

Keşke, öngörülerimiz şöyle olsaydı dememeliyiz zira geçmişi geleceğe taşıma imkanı olmasa da büyük maliyetler ödeme durumunda kalabiliriz. Bu da hiç bir zaman arzu edilmeyen bir durumdur.

Sonu huzur ve mutluluk olunca çekilen her çile çarçabuk unutulur.

Ülkemiz ve bir vatandaşı olarak, son yapılan kısıtlama ve uygulamaların, bayramlara vesile olmasını diler ve tüm islam aleminin, bu vesile ile mübarek bayramını tebrik ederim.   

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!