MARMARİS MANŞET

NEDİR BU KORONA?

Federal Almanya’nın çok saygın bir Tıp Fakültesinin en tecrübeli Enfeksiyon Hastalıkları Profesörü şöyle diyordu; “Korona Virüs hastalığı bugün nüfusun sadece 2/1000 (Binde iki) sini öldürücü olarak tehdit etmektedir, bunlarda genelde kronik önemli hastalığı olanlardır. Beş yılda bir defa ücretsiz yapılan Zatüree aşısı yaptırmış olanlar ise hafif grip gibi geçirmektedirler.   Bu virüs 1000 kişiden iki kişide ölümcül olmaktadır”.

Ayrıca bu salgını çok sayıda haberi bile olmadan atlatanlar veya çok hafif atlatanlar var.

Olağanüstü bir durum var mı? Bu soruya bazı Alman Tıp otoriteleri “hastanelere yük ve personel açısından var”

bir kısmı ise “yok” diyor.

Hastaneler, sağlık personeli, yataklar ve yoğun bakım üniteleri ülkelerin nüfusuna ve normal hastalık durumlarına göre ayarlanmış. Şimdi birden bulaşıcı salgın nedeni ile yığılmalar olunca çökme oluşabileceği kesin. Bunun tedbiri düşünülüyor ve alınıyor…

Yoksa büyük bir ölüm tehditi yok…

İnsanları bireysel olarak ayırımdan söz etmiyorum ancak toplumları olağanüstü hal uygulamadan çeşitli ayırımlar yaparak evlerde kalmaya mecbur etmek hastanelere yığılmaları önlemek için alınan tedbir.

Ayırımlar diyorum çünkü yaş olsun, din, dil, renk, ırk gibi sebepleri ileri sürerek insanları ayrıştırmak insan hakları anlaşmalarına pek uygun görülmüyor.

Bunu Avrupa veya Amerika’da yapmak hukukçuların söylediğine göre imkansız çünkü Olağanüstü hal olmadan bu gibi ayırımcılığa müsaade yok.

Bizde durum çok daha değişik;  “Büyüklerimizi ve küçüklerimizi koruyoruz” güzelde kim, kimi, kimden koruyor?

20-65 yaş arasını kim koruyacak?

Onları da belki 65-80 yaş arasındaki Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Siyasi Parti Genel Başkanları koruyacak…

Bir diğer olay ise örneğin 65 yaş üstünde çok sayıda çalışanlar mevcut. Birçok Milletvekili, Belediye Başkanları,  Avukatlar, doktorlar, profesörler hatta Sayın Cumhurbaşkanı var…

Böyle bir ayırım yapmak mutlaka Hukuk açısından sakıncalı.

Kamu yararı İnsan Haklarının önüne geçmemesi gerekir…

Bütün bu alınan olağanüstü tedbirleri düşünürseniz 2/1000 (binde iki) ölüm olasılığı bugün Türkiye genelinde sanırım trafikte’de var.

O zaman trafiği de yasaklayalım, halkımızı koruyalım Pazar günleri saat 11-15 arası 4 saat yeter…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!