MARMARİS MANŞET

NERGİS ÇİÇEĞİNİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Güven Karabenli

Yazarın şu ana kadar yazılmış 21 makalesi bulunuyor.

Bu çiçeğe iyi bakın. Bu çiçek mis gibi kokar Marmaris ve çevresindeki tarlalar da tepelerde yetişir. Kışın sona erdiğini baharın yakın olduğunu müjdeler.

Çoğu zaman bu çevre köylüleri bu çiçekleri toplar pazarda satarlar. Ne güzel değil mi. Şimdi daha güzelini paylaşacağım sizinle. Dün çok sevdiğim bir felsefe öğrencim (hatırlarsanız sizlerle iki öğrencimin mutfağımı nasıl temizlediğini paylaşmıştım) işte o kızlardan biri, bir kız arkadaşıyla bana yemeğe geldiler. Birlikte Çin yemeği yaptık. Güldük konuştuk kırmızı şarap içtik. Bu sabah saat 10 sularında bana Sahre’den yani öğrencimden telefonuma bir mesaj geldi. ” ben küpemin birini düşürmüşüm lütfen kapının önüne ve posta kutusuna bakar mısın” diye. Allah Allah küpenin kapının önünde, posta kutusunda ne işi var diye homurdanarak yataktan kalktım aşağı indim, kapıyı açtım, önce kapının önüne baktım, sonra posta kutumda bu çiçekleri buldum. Deli kız sabah kalkmış, bisikletine atlamış, pazara gitmiş, çiçekleri almış, çaktırmadan siteye girmiş, ikinci kata çıkmış, çiçekleri posta kutusuna koymuş. Sonra da bana mesaj atmış. İşte hayatta öyle duygular, öyle güzellikler var ki parayla pulla satın alamazsınız. Yazdığım yazıların çoğunda sizlere sevgiyi, zarafeti, fedakarlığı, iyi insan olmayı göstermeye çalışıyorum.

Eee felsefe dersleri boşa gitmiyor demek ki. Biliyorum yazdığım yazılar da gönüllerde yer buluyor. Hayır uyanmışken bir “günaydın” daha diyelim o zaman. Hava pırıl pırıl güneşli, içim gibi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!