MARMARİS MANŞET

OK YAYDAN ÇIKTI MI?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Hala malum salgın durumunu vatandaş kesin olarak bilmiyor bilemiyor. Malum salgın bastırdıkca bastırıyor,vatandaşta bir korku gelecege artık net bakamıyor. Vatandaş akan suya kaptırmış gidiyor, nereye mi? İnanın bilen yok, su kendisini nereye götürürsa oraya, orası neresi dersenin onu da bilen yok.
Peki, ne olacak halimiz, bir sürü bağışıklığı teranesi söylenip duruyor. Çare mi derseniz şu ana kadar dünya yüzünde, sürü bağıklığı kazanan bir ülke yok. Kaderine terk edilmiş yavru bir kedi gibi miyavlamaktan başka bir şey apamıyoruz. “Dert bende çare sende “ türküsünü ağzımızdan düşürmüyoruz.
“Sabret kardeşim sabret… çay bile demini almadan içilmiyor“
Vatandaş da malum salgının demlenmesini bekliyor, demini alırsa belki kurtarırız kendimizi diye düşünüyor.
Büyük illere başta istanbula saat ondan sonra kepenkleri indireceksiniz dendi. Bir önlem olarak güzel br uygulama olduğu düşünülse bile malum salgına karşı, tatbikatta ne fayda sağlayacagı meçhul.Saat ondan sonra milyonlarca insan evine nasıl gidecek, milyonlarca çalışanlar taşıyabilecek bir araç kapasitesi var mı? Ne yazık ki yine, yığılma yine üst üste insanlar taşıt araçlarında,hem de o saatlerde denetimsiz bir şekilde.
Turizm bitti hortlak gibi fırladı birden bire malum salgın. Malum salgının dizginleri kimdeydi diye düşünüyor ,insan.
Yetti gayrı gerçeklerle yüzleştirin insanları, insanlar gerçeklerle yüzleşmek istiyor daha fazla büyümeden malum salgın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!