MARMARİS MANŞET

OKTAY OKU ATTI

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 317 makalesi bulunuyor.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet OKTAY, “kritik noktaya” dikkati çekti ve “turizm sezonu kapanır” diyerek oku attı.

Hedef mi?

Malum salgın tedbirleri.

Sn. Oktay sezindiği tehlike nedeniyle sorumlu kişiliğiyle, turizmden ekmek yiyen herkese, dikkatli olmalarını, gerekli tedbirleri almalarını ve fazla para kazanacağım diye malum salgın tedbirlerini, gereği gibi almayanları hatta ve hatta gevşetmeye meyledenlerin, bu davranışlarının, sezon bitmesi sebep olabileceğini dile getirdi.

Hangi sektörde olursanız olun, görünen o ki nasıl maskeleri kolumuza takıyorsak, malum salgın tedbirleri de öğlesine kolumuza taşıdığımız bir gerçektir.

Hemen hemen tüm Marmaris, kamu çalışanları hariç, turizmden beslenmektedir. Malum salgın tedbirlerini almamak suretiyle başta turizm sektörünün sonlandırılmasına sebep olmak,  Marmaris yaşayanlarına AÇ BIRAKMAK, AŞINA, İŞİNE, EKMEĞİNE, MANİ OLMAK demektir.

Kaymakamlık, emniyet, belediye çalışanları ne yapsın, her kapıya bir görevli dikecek halleri yok ki.

Asıl biz yaşayanlar, biz çalışanlar, sektör yöneticileri, her birimiz malum salgın nedeniyle gerekli tedbirlerin alınmasına ve denetlenmesine gece, gündüz hâkim olmalıyız, olabiliriz de. Aksi takdirde ne yapılsa boş, hiçbir yaşayan istemez istemez ama bir de bakarsın ki, sezon kapanmış, kapılara kilitler takılmış.

Neden, neden, neden?

Devlet yönetenler ben malum salgın nedeniyle yaşana ve yapılması gereken gerek maddi gerekse manevi tüm tedbirleri aldım diyor ve uygulamayı tüm Türkiye yaşayanlarına bırakıyor.

Ben gerekenleri yaptım sizlerde tedbirleri elden bırakmayacaksınız ve de bırakamazsınız diyor. Aksi halde mi? Sormaya ne hacet elbette biz vatandaşlar sorumlu. Kim iktidarı suçlayabilir ki.

Bir taraftan sokak sokak, gece gündüz kent ilaçlı sularla dezenfekte edilirken diğer taraftan CHP milletvekili sn. ALBAN, İlçe Başkanı, sn. BALCI ve Belediye Başkanı, sn. Oktay, gerekli salgın önlemlerini gevşetmeyin diye en yetkili ağızdan, ekip ile birlikte, ev ev Marmaris’i dolaşıyorlar ve âdeta uyarıyorlar, malum salgın tedbirlerini gevşetmeyin yoksa sezon kapanabilir diyorlar.

Başka ne yapılabilir, ne yapabilirler ki?

YAZARIN SON YAZILARI
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!