MARMARİS MANŞET

OKULLAR EYLÜLDE AÇILACAK

OKULLAR EYLÜLDE AÇILACAK

Okulların ne zaman açılacağının sorusunun cevabını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kabine Toplantısı” sonrası açıkladı. Erdoğan, “Mili Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim ve öğretim yılını bitirmeye karar verdik. Yeni eğitim yılı Eylül ayında başlayacak. Kreşler ve gündüz bakım evleri 15 Haziran’da faaliyete geçecek” dedi.

Korona virüs nedeniyle 1 Haziran’a ertelenen okulların açılma kararında değişikliğe gidildi. Okullar Haziran’da açılmayacak. Erdoğan’ın açıklaması sonrası vatandaşlar internetten Okullar ne zaman açılıyor 2020? Okulların açılış tarihi 2020 gibi aramalar yapmaya başladı. Başkan Erdoğan’ın açıklaması sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından uzaktan eğitim tarihini açıkladı. İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın okullarla ilgili açıklamalarda bulundu.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR 2020?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Kabine Toplantısı sonrası çok önemli açıklamalarda bulundu. Eğitim öğretim yılının sona erdiğini duyuran Erdoğan, cami ve okulların açılış tarihlerini açıkladı. Buna göre Erdoğan ayrıca yeni eğitim-öğretim yılının Eylül ayında başlayacağını duyurdu. Erdoğan’ın okullarla ilgili açıklaması şu şekilde;Yeni eğitim öğretim yılı Eylül ayında başlayacaktır. Kreşler ve gündüz bakım evleri 15 Haziran’da faaliyete geçecektir.

SELÇUK’TAN UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında okullarda yüz yüze eğitimin tamamlandığını açıkladığını belirterek, uzaktan eğitim sürecinin 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edeceğini belirtti. Bakan Selçuk Twitter’dan, uzaktan eğitim sürecine ilişkin paylaşımda bulundu. Selçuk, “Sayın Cumhurbaşkanımız kabine toplantısı sonrasında okullarımızda yüz yüze eğitimin tamamlandığını açıkladı. 23 Mart Pazartesi başlattığımız uzaktan eğitim süreci, 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. Telafi eğitimi ve diğer tüm detayları sizlerle ayrıca paylaşacağız’ ifadesine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!