MARMARİS MANŞET

OLMADI ALİ BEY, OLMADI!

Metin CANGÖR

Yazarın şu ana kadar yazılmış 384 makalesi bulunuyor.

Evet Sayın Ali Koç, bende 20 sene aralıksız Başkan olan Sayın Aziz Yıldırım’ın artık yerini gençlere bırakmasını isteyenlerdenim.
Sizin Fenerbahçe’ye Başkan seçilmenize çok sevinmiştim…
Başkan olalı epey zaman geçti, maalesef başaramadınız. Geldiğinizde doğru karar verip eski bir Fransız futbolcuyu Antrenörlüğe getirdiniz
ama arkasında durmadınız. Yerliler ve basın size adamı yedirdiler…Yardımcısını bu göreve getirdiniz onun da arkasında durmadınız.
Sonunda Ersun Yenal’ı getirmek zorunda kaldınız. Ersun Yenal çok başarısız oldu, inanılmaz yanlış transferler yapıldı, paralar bir deyimle sokağa atıldı…
Siz yine muhtemelen tesir altında kalarak bir atak yaptınız ve çok yanlış olarak bu konuda hiç tecrübeleri olmamasına rağmen Emre Belözoğlu ve
Volkan Demirel’e daha önce hiç yapmadıkları bir görev verdiniz.
Geleceği oldukça parlak olan ve kendisini yıllar önce Alman Eintracht Frankfurt’tan tanıdığım Erol Bulut’u yine zamansız şekilde Baş Antrenör yaptınız.
Liyakata hiç dikkat etmediniz.

Atalarımızın bir sözü vardır bilirsiniz “Horozun çok olduğu yerde sabah olmaz” derler.
Yapılan transferler yine oldukça zayıf oldu ayrıca en önemli faktör olan hazırlık maçları yapılıp takımın oturması sağlanmadı.Bugün bir Alman Bundesliga takımı amatörlerle 30-40 hazırlık maçı yapıp kadronun oturmasını sağlıyor. Fenerbahçe bazı transferleri bile lig başlamasına yakın yaptı, bu büyük yanlıştı.

Şimdi herhalde siz uzaktan “neyi yanlış yaptık” diye düşüne durun…

Geri dörtlü tam bir felaket ve bunu hala göremeyen gözler var. Gökhan ve Caner ileri gidip geri gelmede zorluk yaşıyorlar. Savunmanın merkezindeki oyuncular şampiyon takımda oynayacak kapasitede hiç değiller. Bir tek Ozan birde genç ve satıldığında para getirecek Peltas var o da dama taşı gibi sağa sola delik kapatmak için yönlendiriliyor.
Ali bey futbolda kaleci takımın %25’i dir ve savunmanın Komutanıdır. Galatasaray’da, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta hep kalecilerinin sayesinde başarılı olmuşlardır.
Trabzonspor keza… Galatasaray Muslera geldiğinde yine Süperlig’in bir numaralı şampiyonluk favorisidir…
Bundanda ders çıkarmak gerekmez mi? Bu takımla, bu genç ve tecrübesiz kaleci ve ihtiyar geri dörtlü ile Fenerbahçe asla şampiyon olamaz…

Yapılması çoktan gereken tek şey seneye ekibi ile birlikte çok disiplinli yabancı bir Başantrenör bulmanız. Adamın işine ne siz, ne de başkasını kesinlikle karıştırmamanız ve en önemlisi topyekün arkasında durmanız. Yönetimin işi sadece bu olmalı.
Fenerbahçe adına çok üzgünüm bu kadar uzun süre şampiyonluktan hiç uzak kalınmamıştı…

Ama lütfen alınmayın işin özünü sorduğunuzda eskiden “Balık baştan kokar” derlerdi, büyüklerimiz…

YAZARIN SON YAZILARI
TURİZME YAZIK OLDU - 15 Nisan 2021
KARADENİZ ISINIYOR - 14 Nisan 2021
ZAMLARA DEVAM - 9 Nisan 2021
AVRUPA KOLAYLIYOR - 8 Nisan 2021
SAVAŞ ÇIKMAZ - 7 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!