MARMARİS MANŞET

ÖLME EŞEK ÖLME YAZ GELECEK

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 308 makalesi bulunuyor.

Bir umut bir bekleyiştir sürüp gidiyor, şu garip dünyada. Artık belli ki kimse mal mülk davasında değil, bırakın onu kendi mal mülk para hesapları bile umurlarında değil. Dünya değişik bayrak altında yaşıyor, çeşitli dinin mensupları dahi olsalar, dünya yaşayalarının akıllarında tek bir hedef tek bir soru var.
Aşı ne zaman gelecek, ne zaman aşı olacağım.
Nasrettin Hocanın dediği gibi;
Bir kış, neredeyse adam boyu kar yağmış. Aylarca bir toplu iğne başı kadar bile toprak görünmemiş. İnsanlar burunlarını dahi dışarıya çıkaramamış.
Hazıra dağ dayanmaz hesabı, halkın yiyeceği de tükenmeye başlamış. İnsanlar lokmalarını sayar hâle gelmişler. Kıtlık sadece insanları değil hayvanlar da vurmuş; bir deri bir kemik kalmışlar.
Hoca’nın emektar eşeği de kıtlıktan fazlasıyla nasibini almış; günden güne kötülemiş. Elinde avucunda bir şey kalmayan Hoca, eşeğin kulağına bir umut eğilip:
–Ölme eşeğim ölme, demiş, yonca bitecek. Sen de yersin ben de!
Hocanın fıkrasını, gerçek hayatta yaşamıyor muyuz? Bir umutla bekliyoruz, aşı gelecek sen de kurtulacaksın ben de, şu melun salgından.
Her şey düş ettiğimiz şekilde gelişirse ne mutlu soluk alıp verebilene, ya kış uzun sürerse, ya umutlar yeşermez ise ne olacak halimiz, düşüncesi bile sevimsiz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!