MARMARİS MANŞET

ORHANİYELİ MEHMET EREN BAŞKANA SESLENDİ: “BİZİM DE YOLUMUZU YAP OKTAY BAŞKANIM”

ORHANİYELİ MEHMET EREN BAŞKANA SESLENDİ: “BİZİM DE YOLUMUZU YAP OKTAY BAŞKANIM”

Marmaris’in Orhaniye Mahallesinde yaşayan 63 yaşındaki Mehmet Eren iki yıl önce beyin kanaması geçirdi ve bir tarafı felç olunca yürüyemez duruma düştü. Aşırı yağışlardan toprak kaymasıyla yolları kapanınca bu kez de yolsuz kaldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a seslenen Mehmet Eren “Evimde hapis kaldım. Ne olur yolumuzu yap Oktay Başkanım” dedi.

Bahçesinde ektiği sebze ve meyveleri pazarlarda satarak geçimini sağlayan Orhaniyeli 63 yaşındaki Mehmet Eren, iki yıl önce beyin kanaması sonucu felç oldu. Sol el ve ayağını kullanamayan Mehmet Eren, sandalyeye mahkum oldu. Kendisi ile birlikte yaşayan 89 yaşındaki babası ile birlikte evlerinde hapis kaldı.

Felç olması sonucu, bahçesini de ekemeyen ve ürün alamayan Orhaniyeli Mehmet Eren, ekonomik olarak da büyük sıkıntıya düştü. Geçtiğimiz aylarda şiddetli yağışlar yüzünden toprak kayması sonucu yolu da kapandı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a seslenen ve yardım isteyen Eren, “Yolumuzu yap Oktay Başkanım” dedi.

Hastalık nedeniyle evinin tüm yükünü üstlenen Mehmet Eren’in eşi Cennet Eren, kendi imkanlarıyla bir yol açtıklarını, ancak bu yolun da komşu sınırları içinde olduğu için kullanmakta zorluk çektiklerini belirtiyor.

Uçurumu andıran yoldan gelip geçmekte zorlandıklarını, araçların giremediğini, hastalık nedeniyle “Evde sağlık hizmeti” aldıklarını ve hastaneden gelen araçların giriş ve çıkışları tehlike arz ettiği için, zorluk yaşadıklarını belirterek “Evde hapis kaldık. Hastaneye götürmek için gelen araçlar, yol kenarında bekliyor. Araçlar aşağıya inemiyor. Eşimi zorlukla aşağıya inip çıkarıyorum Ayrıca bizimle birlikte yaşayan 89 yaşındaki kayınpederim de aynı sıkıntıda “diye konuştu.

“YOL EN BÜYÜK SORUN”

Eşinin hastalanmasından sonra ekonomik olarak da büyük sıkıntıya girdiklerini söyleyen Cennet Eren, bir miktar tarla ve bahçe ve arılarının olduğunu, ancak eşinin hastalanmasından sonra ne ekebildiklerini ne de arılara bakabildiklerini belirtiyor. Çocuklarının kendilerine yardımcı olduklarını söyleyen Cennet Eren “Bu köyün en büyük sorunu yoldur. Komşumuzla birlikte kullandığımız bir yol vardı. Yol konusunda hiç bir sorunumuz yoktu. Yıllar geçtikçe tarlalar ve arsaların sahipleri el değiştiştirince yol sorunu da ortaya çıktı. “

Öte yandan, Mehmet Eren’in kızı Ayten Hoppa, kadasal yolun yapılması için dilekçe vermiş, ancak Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Burak Demirtaş imzasıyla gönderilen yazıda ” Yerinde incelemeler yapılmış, Kadastral yol genişliklerinin yer ve araç geçişine uygun olamaması ve arazinin topografik yapısından dolayı yolun açılması tarafımızdan uygun olmadığı değerlendirilmiştir” denildi.

BERAT YOLA KAVUŞMUŞTU
Marmaris’in Söğüt Mahallesi’nde yaşayan 11 yaşındaki yüzde 99 engelli Berat Selçuk’u annesi Sibel Berat, Marmaris’te özel bir rehabilitasyon merkezine götürmek için her gün 70 metrelik patika yoldan sırtında taşıyarak ana yola çıkardığı haberi basında yer bulmasından sonra, Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün 4 aylık çalışmaları ile berat ve ailesi yola kavuşmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!