MARMARİS MANŞET

OSMAN AĞA MARMARİS UNUTULDU MU?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 251 makalesi bulunuyor.

Seçimler bitti, umutlarımız vardı, zaman geçti, Osman ağa evladını da unuttu, Marmaris’ ide.

Marmaris’in, Büyükşehirden birçok beklentisi vardı, ne yazık ki bu beklentiler sanki seçimle birlikte yok oldu, bitti.

Büyükşehir Belediye başkanımıza sormak istiyorum, bir, bir buçuk yıl geçti aradan, sizlerden ne bir haber var ne de bir icraat.

Marmaris, yalancı boğazdan Taşlık’a kadar sorunlarla uğraşıyor.  Evladım dediğiniz Belediye Başkanımız Mehmet Oktay’ı belli ki çoktan unutmuş gibisiniz.

Kendi kontrol ve etki alanlarınıza olan görev ve çalışmaları ne yazık ki Marmaris belediyesi, yönetim ve çalışanları yapıyor ve de hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyorlar.

Durum böyle olduğu halde Aksaz yolu temizliği, belediyemizce yapılırken, hal ve ahval bu seviyede giderse derelerimizin de bir müddet sonra kokar hale geleceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.

Ya, “deniz bitti” nidaları yükselen Selimiye sorunlarına ne dersiniz bilemem ama onca esnaf ve otel, motel ve turizm tesislerinin geleceklerini, orada yaşayanlarımızın i iyi düşünülmesi gerektiği kanaatindeyim.

Neden, Fethiye’ye 200 milyon, Bodrum’a 300 milyon bütçe ayrılırken, Marmaris’in göz ardı edilmesinin sebeplerini inan ki seçmen merak ediyor ve araştırıyor.

Seçmen soruyor, vatandaş soruyor, soruyorlar, Marmaris’ten ne kadar gelir elde edildi ve bu güne kadar ne kadar Marmaris adına ödeme yapıldı, öğrenmek istiyorlar haklı olarak.

Marmaris açgözlü değil, Marmaris kanaatkârdır, kıymet bilir, siz sorunlara temel atın, Marmaris sorunları bitirir.

İmarsızlık bir kader değildir, daha düne kadar imar gelmez gelemez denilen birçok yer, imar affı gerekçesiyle rant kapısı olmadı mı?

Bu gün olmasa bile yarın toprağa vurulan kelepçeler elbette kaldırılacaktır. Yeter ki yarınlar için vakit geç olmadan, denizi bitirmeyelim, yeter ki insanlara gına getirmeyelim.

Marmaris yardım istemiyor Marmaris destek istiyor, Marmaris anımsanmak istiyor, sahilde kol kola yürürken ifade bulan inancı istiyor,  Osman Ağa.

YAZARIN SON YAZILARI
ŞEFFAFLIK NEREDE - 25 Ocak 2021
YILAN YUVASINA DÖNDÜ - 21 Ocak 2021
DÜNYA TERÖRÜ - 20 Ocak 2021
KIYAMET NE ZAMAN KOPAR - 13 Ocak 2021
CEZA MI? - 11 Ocak 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ